Když jste zamilovaná, překousnete mnohé. Záleží na každé, ale občas se dokážete přizpůsobit i nemožnému.

 

Vždy jsem si myslela, že všechny bývalé přítelkyně mých lásek pro mě budou tabu. Možná o nich někdy náhodou uslyším, ale nikdy – kromě zapomenutých fotografií – je neuvidím.

 

Zmýlila jsem se. Když jsem HO potkala, časem jsem poznala i ji. Byla jsem přesvědčená, že mi nemůže být sympatická. Mýlila jsem se. Byla fajn.  

 

Všechno je tak nějak fajn. Ale jen do té doby, než přijde blbá nálada. Pak vaše rozumné uvažování a přesvědčení, že miluje jen vás, najednou odpluje do neznáma. Zrovna nedávno se mi to stalo.

 

Měla jsem těžký den a těšila se, až se mu schoulím do náruče. Až mu budu vyprávět, co všechno musím zvládnout a jak to nezvládám. A on mě pak pohladí a já uvěřím tomu, že všechno spolu s ním zvládnu.

 

Naivní romantičko!

 

Ano, schoulila jsem se mu do náruče. Ano, chtěla jsem mu všechno vyprávět. Ale pak se to stalo!

 

Jen tak poznamenal, že se s ní za několik dní má sejít. Ta tam byla romantika. Únava a chuť poslouchat docela jiná slova, než právě vyslovil, způsobila své.

 

Uvnitř sama sebe jsem začala žárlit a bát se. Navenek jsem byla uražená a měla chuť se hádat.

 

Fakt, že je se mnou a s ní už dávno není? Neakceptován! Vědomí, že kdyby s ní být chtěl, tak už to tak dávno je? Vymazáno z paměti!

 

Byla jsem naštvaná. Smutná. Otrávená.

 

Představovala jsem si, jak by on reagoval na setkání s mým bývalým přítelem. A pak mi to došlo…

 

Bývalé lásky mají pro své označení důvod. Už nejsou aktuální. Také bych se se svým bývalým sešla. Také bych se s ním zasmála. A také bych nechápala, proč ten, se kterým bydlím, se rozčiluje, protože já sama moc dobře vím, koho opravdu miluji.

 

Teď už jsem klidná. Žárlím? No jasně, pořád. Ale s chladnou hlavou se snažím si uvědomit, že každý má už toho svého.

 

A hlavně! Pomůže mi, když se budu rozčilovat? Ne! Zabráním něčemu, co se má případně stát? Ani náhodou!

 

Až půjde na schůzku se svojí bývalou, už plašit nebudu. A můžu jen doufat, že se bude jen dobře bavit. A že nebudu mít zrovna špatný den…   

Reklama