píše s upřímností sobě vlastní čtenářka s nickem Malinke-kote. Považuje to zradu a stydí se za ni? Nebo je pro ni větší zrada to, že ji jiná kamarádka nechala opilou s cizími lidmi a zmizela? Pojem zrada je asi velmi relativní.

Přeji pěkný teplý den

Přemýšlela jsem, zda mám dnes přispět článkem na dnešní téma, ale nakonec jsem se rozhodla, že také napíšu. Dá se říct, že už od narození jsme si byly souzené. Ona je asi tak o 2 roky starší. Dá se říct, že se to vše semlelo díky našim rodičům. Hodně se spolu kamarádili a tak jsme spolu vyrůstaly už od malička. Hrály jsme si spolu, chodily spolu do školky i když ona o nějakou tu třídu výše. Na základní škole jsme se úplně tak často nekamarádily i když jsme se občas navštěvovaly. Postupem času, dříve byl hodně populární jeden seznamovací chat. Každý ho zná. Začaly jsme spolu chodit na srazy Chomutovské místnosti a tak jsme se dost sblížily.

Jednoho dne mi bylo 14 let a ona mě měla tak trochu nestarosti. Šly jsme na sraz chatu a já jsem poprvé ochutnala alkohol. Někdo koupil červené víno, venku vedro a já vypila skoro celou krabici sama, poprvé. Takže si umíte představit, jak to dopadlo. Docela mě zarazilo, jak se ke mně zachovala. Místo aby mě odvezla domů, tak mě tam nechala mezi úplně cizími lidmi a já nevěděla o světě. Nějací lidé mě odvedli k sobě domů, dali sprchu a uvařili kávu, i když jí nepiju. Naši měli samozřejmě strach, protože mi volali a já to nebrala a dokonce jeden to zvedl s tím, že je to omyl. Naštěstí mě nakonec našli a odvezli domů. Od té doby jsme se tak trochu přestaly spolu bavit.

Když jsem odešla na střední, tak po roce nastoupila i ona k nám. Nezvládala obchodní akademii a tak přestoupila na naši školu. Začaly jsme se znovu spolu bavit a jsme kamarádky do teď, i když už se tak moc často nevídáme. Byly jsme ještě do nedávna nejlepší kamarádky, ale já se přestěhovala k příteli a tak to máme od sebe docela daleko. Občas zajdu na pokec, ale ne jako dříve. Dříve jsme byly spolu každý den a já u ní byla neustále.

V době, kdy jsem byla na střední, mě seznámila s jednou slečnou. Staly se z nás nejlepší kamarádky a všechny tři jsme něco podnikal\. Po dlouhé době jsme ale zůstaly jen dvě. Ta, s kterou jsem se znala poměrně celý život se nám oddálila a tak jsem podnikala každý den s tou druhou. Jezdily jsme k ní na chatu, probíraly kluky.

Dokonce se stalo něco, co se asi stát nemělo. Přebrala jsem jí jednoho kluka, potom druhého a možná i ještě třetího. Když už jsem jí přebrala třetího kluka, s kterým jsem se seznámila u ní na chatě, tak jsme se od té doby neviděly. Prostě jsme si navzájem zmizely ze života a neslyším o ní přesto, že jsme byly poměrně dost dobré kamarádky.

Teď moc kamarádek nemám, jak jsem se odstěhovala, tak tu skoro nikoho neznám, jen tři slečny ze střední školy. S jednou se kamarádím dost často, ale jako nejlepší kamarádky se nepovažujeme. Myslím si, že je nejlepší mít pár přátel, se kterými si občas někam zajdete, popovídáte si, ale to je vše. Nejlepší kamarádku neberu už poměrně dost dlouhou dobu žádnou.

Když to tak shrnu, tak na otázku, zda mě nějaká kamarádka zradila, tak ano. Právě tehdy, když mě opilou nechala někde na louce s úplně cizími lidmi a já se nedokázala postavit ani na nohy. Samozřejmě jsem jí po pár letech odpustila. Pokud vezmu v potaz, jestli mě nějaká kamarádka zradila a já jí nechtěla už nikdy vidět, tak to se nestalo a doufám, že ani nestane. Jestli jsem nějaké kamarádce ublížila, tak možná v těch dnech, kdy jsem jí přebrala kluky, ale jinak si myslím, že ne.

Přeji zbytek krásného teplého počasí a užijte si celý pracovní týden

Malinke-kote

Tak nevím, jestli je větší zrada nechat opilou kámošku s cizími lidmi, nebo přebrat jiné kámošce několik kluků. Asi byste se nad sebou měla zamyslet...Ale jinak díky za upřímnost

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Kterou zradu kamarádky byste spíš odpustila? Napište nám svůj názor. Nebo snad máte vlastní příběh, který se týká zrady mezi kamarádkami?

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama