Málokterý člověk je rád v životě sám a kromě partnerství mezi mužem a ženou i takové kamarádství je dobrá věc. Ovšem nic se nemá přehánět. On někdy i ten kamarád už může pořádně lézt na nervy.

Přece ho nenechám stát na ulici

Ondra s Jáchymem jsou kamarádi už ze základky. Zažili toho spolu opravdu hodně, a jak se traduje, že kamarádství mezi muži je opravdovější než u žen, bez podrazů a uraženosti, tak u těchto dvou to platí tuplem.
Byť se už několikrát slušně řečeno poslali do háje, stejně se zase sešli a kamarádství pokračovalo dál, ještě ve větší formě než předtím.

ilustrační foto

Jáchym začal zhruba od svých pětadvaceti let žít společně s přítelkyní, se kterou plánují i rodinu. Jsou spolu čtyři roky a dohodli se, že ještě rok, dva počkají, a pak už by dítě uvítali. Jáchymova přítelkyně Blanka plánuje, že by si ho „nadělila“ k třicetinám, pokud to vyjde.

Ondra žádnou vážnější známost nemá, pár holek vystřídal, ale samé takové „fuchtle“, které nejsou pro život, ale jen tak na jednu noc pro pobavení.

Teprve nedávno se Ondra také odstěhoval od rodičů a začal žít konečně sám. Jáchym s Blankou si ještě dělali legraci, že konečně odešel „od maminky“a začne žít jako normální dospělák.
Jenže Ondra sice od maminky odešel, ale de facto se nepřímo nakvartýroval ke kamarádovi. Byť má svůj vlastní, tedy pronajatý byt, čím dál více času tráví u Jáchyma a Blanky. Zazvoní třeba i o půlnoci, Jáchym kamaráda samozřejmě nenechá stát na ulici a hned běží otevřít.

To je nápad

Zpočátku Blanka brala Ondru i jako svého kamaráda, ale už jí začíná lézt na nervy. Chová se u nich jako doma, bez dovolení vleze do ledničky, automaticky si zapne televizi, přespává u nich častěji než doma.

Blanka, než tušila, že tyto „návštěvy“ budou čím dál častější, mu i ráda uvařila kávu, dala i něco k jídlu, pití, ale teď už na to kašle. To ale Ondrovi nevadí. Vezme si sám.
Jáchym na to neříká nic:
„Ale, Blani, vždyť je to můj nejlepší kamarád, ty mi ho závidíš?“
Blanka Jáchymovi kamaráda samozřejmě nezávidí, v podstatě je to fajn kluk, ale co je moc, to je moc.
Když se už několikrát večer s Jáchymem bavila o tom, že se u nich Ondra chová až moc drze, že to by si ona u něho nedovolila, tak jí odpověděl, že je doma pořád sám, přijde z práce, tam nikdo, a tak jde za Jáchymem, co je na tom?
„To je sice smutné, že je sám, ale to neznamená, že může přijít kdykoliv a roztahovat se tu jako doma. To už s námi může rovnou žít.“
„No vidíš, to je nápad,“
řekl Jáchym. Ale hned se rozesmál, protože uviděl hrůzu v Blančiných očích.

A tak se ti dva společně domluvili, že kamarádovi Ondrovi najdou konečně nějakou pořádnou holku, která mu vytvoří domácnost, prostě se kterou se bude cítit tak dobře jako u nich.
Doufejme, že se jim to podaří. Neboť i Blanka má „své kamarádky“. :)

Přečtěte si také:

Reklama