Když je člověk mladý, měl by toho zažít co nejvíc. Dvacetiletá vysokoškolačka Bětka má možnost vyrazit s nejlepším kamarádem na 14 dni do Thajska, což se pochopitelně nelíbí jejímu příteli Lukášovi.

Jak se rozhodnout, když dostanete lákavou nabídku, ale váš partner je proti? Právě tento problém řeší vysokoškolačka Alžběta...

thai

Alžběta: Dostala jsem pozvání do Thajska

Jak začít? Kamarád mě pozval na 14 dní do Thajska. Rozešli se s přítelkyní a výlet už je zaplacený, ale on najednou nemá s kým jet. Samozřejmě se mu nechce zájezd rušit a tak se mě zeptal, jestli bych nejela.

Jela bych hned, ale můj kluk je proti. Ví, že jsem s Matějem na střední chodila, a bojí se, jak by to celé dopadlo. A já teď nevím, co s tím. Matějovi jsem řekla v prvním návalu radosti, že pojedu, a teď jsem na rozpacích. Přítel Lukáš to dost hrotí.

Lukáše mám ráda a s Matějem to dávno skončilo, jsou z nás super kamarádi a nemusíme si na nic hrát. Když potřebuju, dělá mi vrbu, když potřebuje on, dělám mu vrbu já. Ale abychom se k sobě vrátili, to určitě ne.

Zase na druhou stranu jsem s Lukášem šťastná a docela nám to klape. I když si uvědomuju, že to určitě není kluk, kterýho bych si jednou chtěla vzít. Na to jsem ještě mladá a nemám zatím chuť něco takového vůbec řešit, ale nemyslím si, že je čas na rozchod. Do Thajska vyrazit chci a vím, že Lukáš mě tam nevezme, už jenom proto, že nemá takové zázemí.

Bojím se ale, že když na výlet vyrazím, tak to bude mezi mnou a Lukášem konec - už mi to i naznačil, ať nepočítám s tím, že na mě bude jak trubka čekat.

Tak co mám dělat, jít za tím, co mě baví, nebo se podřídit přání přítele, se kterým to časem asi stejně nedopadne? Když to takhle píšu, tak to začíná vypadat celkem jasně pro to Thajsko...

Bětka

Kam dál?

Reklama