Předvánoční a ryze vánoční čas patří zabíjačkám, tak si je v žádném případě nenechte ujít. Mnohé jsou totiž doplněny o mikulášskou nadílku - tu samozřejmě nejvíc ocení vaše děti. O tom, že bude na hradě veselo, není už nyní pochyb. Vánoce na hradě Bouzov i Bítov si pro vás připravily ojedinělý kostýmovaný program doprovázený těmi nejlahodnějšími tradičními pokrmy, které se k Vánocům pojí. Putovat však můžete nejen po hradech a zabíjačkových hodech, ale také po vinných sklípcích, kde se ke konci roku koná tzv. žehnání vínu, po němž následuje ochutnávka tohoto oblíbeného moku.

Užívejte si tedy sváteční atmosféru již od jejího počátku a prožijte klidný a pohádkově naladěný prosinec plný skvělých chutí.

gastronaut

Mikulášská zabíjačka
3. prosince 2011, Jezdecký areál Zduchovice, region Středočeský

Máte chuť na pravou nefalšovanou zabíjačku? Vydejte se do středočeských Zduchovic, kde na vás čeká široká škála všemožných zabíjačkových pochutin. A takové hody se nejlépe splachují pivem, proto rozhodně nezapomeňte ochutnat speciály ze dvou různých pivovarů. Pro děti bude navíc připravena mikulášská nadílka a osedlaní koníci ze zdejší stáje. Více zde.

Advent na hradě Bouzov, aneb na co se pozapomnělo
3.-4. prosince 2011, Státní hrad Bouzov, Horní náměstí 25, Olomouc, region Olomoucký

Pohádky k Vánocům patří stejně jako vánoční stromeček a hrad Bouzov vskutku pohádkový je. Nenechte si ujít víkendové prohlídky, na kterých se budou předvádět tradiční vánoční zvyklosti a ochutnávat klasická vánoční jídla. Kouzelnou pohádkovou atmosféru navodí i kostýmy, do kterých se provádějící zahalí. Více zde.

Pivovarská zabíjačka
10. prosince 2011, pivovar Dalešice, region Vysočina

Že byste chtěli na zabíjačku jako vystřiženou z Postřižin? Není nic snazšího než si zajet do pivovaru Dalešice, kde se tento kultovní film natáčel! Akce bude probíhat v pivovarském dvoře, takže se nezapomeňte pořádně obléknout a taky pořádně vyhládnout. Těšit se totiž můžete na jitrnice, zabíjačkový guláš nebo na mozečkovou míchanici. Tak vypněte mozek a pořádně si to užijte! Více zde.

Vánoce na hradě Bítov
17.-18. prosince 2011, Státní hrad Bítov, region Jihomoravský

Na tradiční vánoční cukroví, buchty i svařáček zavítejte do areálu hradu Bítov. Ve vánočně vyzdobených pokojích hrabat Daunů se budete cítit jako ve snu. Těšit se můžete na ukázku zvonků, zvonečků, andělů i andílků, ale konec bude typicky český - budou se jíst klobásky a mnoho dalších dobrot. Více informace najdete zde. Více zde.

Žehnání vína a putování po vinných sklepech
27. prosince 2011, vinné sklepy, Bořetice, region Jihomoravský
Vínečko bílé i vínečko červené zůstává žhavým lákadlem i v období Vánoc. Pokud jste po podzimním putování po všelijakých vinných sklípcích dostali opět chuť na tento lahodný mok a na skvělou atmosféru, která v nich panuje, neváhejte a vydejte se do Bořetic. Požehnejte zde výtečnému modrohorskému vínu a pak jej hlavně nezapomeňte ochutnat - stojí to za to! Těšit se můžete také na klasické „sklepní pochutiny“. Více zde.

www.gastronaut.cz

Reklama