Novinky

Kam se schovat před tropickými vedry?

Jezera, přehrady, rybníky a řeky se při rekordních teplotách posledních dnů mohou zdát jako bezpečnou volbou, kde strávit odpoledne. Ne však každý je fanoušek soubojů o kousek stínu s celým regionem. Kam tedy mají vyrazit ti, kteří nepotřebují chytat bronz, a jde jim hlavně o to, aby se zchladili?

 

Vinné sklípky a pivovary

Pro milovníky lahodných moků je tento způsob trávení dne skvělou alternativou. Ve sklepeních po celý rok vládne příjemná podzimní až zimní teplota a návštěvníci nechť ignorují připomínky ostatních a klidně do batůžku přibalí i svetr. Jen pozor na přílišnou konzumaci, která by v kombinaci s teplotou venku mohla napáchat roztomilé škody.

Katakomby

Rozumní jedinci vědí, že v létě je třeba držet se pod zemí. Další variantou, jak nezhynout, jsou katakomby a různé jeskyně. Jedny z těch nejzajímavější naleznete v Klatovech či v Táboře, ale i v Praze.

Wikimedia

Hrady a zámky

Fanoušci historie, ale i páry či rodiny s dětmi se mohou v té největší špičce schovat v sídlech českých pánů, kde již za dob krále Klacka hořel oheň v krbu i v létě. Doporučujeme zámecký resort Dětenice, který se nachází jen několik málo kilometrů od Mladé Boleslavi. Kromě prohlídky barokního zámku, který názorně ukazuje vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství, je tu i možnost ukrýt se ve stínu stromů v zámeckém parku a následně se posilnit ve středověké krčmě, kde návštěvníci mohou ochutnat výběr z české kuchyně a poté se i přiučit zvykům z dob středověku. „O prázdninách tu navíc platí speciální akce pro děti do 14 let, které mají každé úterý a středu vstup v doprovodu rodičů zdarma.“, uvádí marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková. Přehřátí organismu nehrozí, ledaže by vám stoupl tlak, až bude obsluha místo peněz za útratu vyžadovat kozu či manželku. K resortu mj. patří i pivovar, opět tedy nabádáme k opatrnosti na přímém slunci či k pořádnému zaplnění žaludku.

Přírodní prameny

Ti, kteří se v období sucha rozhodnou trávit čas sebedestrukčně a zvolí výlet do lesa, mohou přec těžit z darů přírody a svlažit se přírodními prameny, které se v daném místě nacházejí. My například vyzkoušeli Tři prameny v údolí potoka Klucná, které se nacházejí při silnici z Roztok do Karlovy vsi. Na místě teče průzračně čistá voda, která má i v tom nejparnějším počasí okolo 2° Celsia. Kromě dřevěného altánku pro odpočinek se tu nachází i kamenné brouzdaliště, kde se může dle libosti provádět Kneippova lázeň. Ta je známá pro své blahodárné účinky ovlivňující zrychlení metabolismu ale i celkovou otužilost.

   
13.08.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [3] hellen138 [*]

  100% souhlasím - jen ledniceSml30

  superkarma: 0 14.08.2015, 01:06:16
 2. [2] Boros [*]

  Hanula — #1 taky to vidím jako nejlepší možnost, aspoň na chvíli

  superkarma: 0 13.08.2015, 19:59:45
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16nejlépe do mrazáku - ufSml22

  1. na komentář reaguje Boros — #2
  superkarma: 0 13.08.2015, 15:41:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme