Víte, že když někdo říká něco, co neradi slyšíte, zcela automaticky si začne ochmatávat ucho? Je zajímavé, jak ty známé opice s překrytýma očima, ušima a ústy mají hluboký význam. To by jeden neřekl..

obr

Věřím, že vás podvědomá řeč těla zajímá tak jako mě a že vám to bude něco platné i v reálu.

Já například teď pozoruji u druhých nejen auru, ale rovněž hru jejich mimiky, rukou, nohou, trupu… vlastně si už připadám jako rentgen.

Nevím, jestli je na to mně poznat. Jednou mi máma říkala, že když se někoho hodně bojím a musím s ním mluvit, mám si ho představit, jak tam stojí nahý. Nejen že to pomohlo mě, ale zjistila jsem, že i dotyčný se jaksi stáhne. Takže něco asi vidět je.

Až si zase budete povídat naprosto s kýmkoli a on má řeč, dívejte se, kde si při tom šermuje rukama.

Pokud například:

Má prsty před obličejem zaklesnuté do sebe – Nevěří si. Vůbec si není jistý, jak jeho slova přijmete. A čím víc mu bělají, tím je to s jeho sebedůvěrou horší. Až se mu docela odkrví, nebo jednu vtlačí do druhé, patrně omdlí samou nejistotou.

kJestli má ruce sepnuté před ústy, jako by se modlil – Dejte si na jeho slova pozor, protože ani on sám nevěří tomu, co říká, ale moc stojí o to, abyste mu uvěřili vy.

Prakticky se skutečně modlí, abyste uvěřili nebo souhlasili. A může se klidně tvářit jinak jako mistr světa.

Jestli hovoří a ukazovákem si přitom zakrývá ústa a všelijak si tře ret – LŽE!

Jestliže se během hovoru opře a zkříží ruce na prsou – Teď očekává váš protiútok a nemyslí si, že s ním souhlasíte.

Pakliže k vám natahuje ruce přes stůl – Snaží se vás dostat na svoji stranu, chce být kontaktní, ale dopouští se chyby. Lidi tohle nemají rádi. Leze vám do vašeho pole. Na to se nedá reagovat jinak než dvěma způsoby. Buďto se odtáhnete, nebo jeho ruce uchopíte. Drtivá většina lidí reaguje první možností. Pokud se nejedná o milence a jeden nežádá o odpuštění. Jakmile mu odpustíte, uchopíte jeho ruce.

Jestliže hovoříte vy:

A druhý si hrabe na nos – Nevěří vám ani slovo.

oDruhý si chytá ucho – Patrně říkáte něco, co se mu nelíbí. Prý tohle ale dělají i ženy, pokud se stydí.

Jakmile si začne mnout spánky – Začíná se nudit.

Přikloní se, opře si jeden loket o stůl, zvolna opře klouby o koutek úst a změní polohu obočí – Hodně jste svými slovy zaujali. Klidně téma rozveďte. Dokud nezmění polohu, je soustředěný a zajímáte ho.

Tře si třetí oko – Přemýšlí o tom, co říkáte, a hledá souvztažnost mezi vašimi slovy a svými vzpomínkami či zkušenostmi.

Sahá si prsty na obočí – To, co říkáte, ho mrzí.

Ohnutým palcem přikryje ret, opře loket o stůl a přivře oči„To není možný, jste si tímhle jistá? Upřesněte to prosím, jsem jedno velký ucho.“

Opře se o stůl konci loktů rukama k sobě a sklopí oči – Pozor, přijde lehce obranná řeč. Je to první varování. Následuje zdvižení rukou, jedna dlaň se schová do druhé a už to na vás bude valit.

Opře se a zhluboka se nadechne – Nechte toho, brzy se omluví a odejde.

Zajímavé že?

A ještě perlička

Dívá-li se vám muž při vaší řeči upřeně na ústa (pokud je schopen udržet zrak  na vašem obličeji), myslí na zcela něco jiného než na to, co říkáte, a rozhodně se vás to týká.

Uděláte-li to vy, okamžitě to vyhodnotí jako „ANO, vzrušuješ mě, taky to chci.“

Reklama