Jaký máte den, to se odvíjí od předešlé noci. Jen těžko může být svěží a výkonný někdo, kdo se špatně vyspal. Nezáleží přitom jen na době spánku nebo na kvalitě postele. Neméně důležité je i místo, na kterém si v ložnici ustelete. Máme pár tipů, čeho se vyvarovat.

Ne každý si může kvůli dispozicím ložnice dovolit přestěhovat postel tak, aby splnil následující pravidla pro nerušený odpočinek. Snažte se proto dodržet alespoň ty rady, které můžete.

postel

1) Hlavou ke stěně

Postavit si postel doprostřed místnosti je možná módní a zajímavé, ale takové umístění navozuje pocit neklidu. Čelo postele by se vždy mělo „opírat“ o stěnu. Nebudete tak mít tendenci neustále se otáčet za sebe, protože jste chráněni zdí. Není totiž nic horšího, než když vám nepřítel takzvaně vpadne do zad.

2) Hlídejte si dveře a okna

Z postele byste měli vidět na dveře a pokud možno i do oken. Máte tak ihned dokonalý přehled, co se kolem vás děje. Právě proto k nim nestavte pelest postele, ta patří ke stěně. Chybou je i umístění postele mezi dveře a okno. Energie, která se mezi nimi přelévá, tak proudí přímo přes vás, což ruší klidný spánek. Vyřešit to může třeba vhodně umístěný paraván nebo jiná optická zábrana. Správné není ani to, aby vaše nohy vleže směřovaly ke dveřím. Máte tak pozici mrtvoly. Proč? Jistě znáte úsloví, že někoho vynesou nohama napřed…

3) Nic těžkého nad postel

Nad postelí by nemělo být zavěšeno nic objemného. A to ani v případě, že by dal dotyčný, který danou poličku či obraz věšel, ruku do ohně za to, že nespadne. Podvědomí to stejně nevysvětlíte, a tak budete stejně pořád trnout, kdy na vás spadne. A to znamená jediné, s pokojným spánkem se můžete rozloučit. Podobně působí i šikmá stěna, jestliže pod ní máte postel umístěnou. Vyvolává ve vás neustálý strach a úzkost.

postel

4) Dbejte na vlastní prostor

Když ležíte v posteli, měli byste mít pocit, že z ní můžete kdykoli pohodlně vstát. Proto je vhodné nechat po stranách volný průchod. Navíc tak umožníte i pozitivní energii, aby do postele nerušeně proudila. Tato mezera by měla mít alespoň něco málo přes půl metru. Mimochodem, oceníte to také při převlékání ložního prádla.

5) Na světové straně záleží

Aby toho nebylo málo, svou roli ve vašem kvalitním spánku hraje i světová strana, na kterou je postel otočená. Souvisí to s magnetickým polem, které ubíhá od severu k jihu.

  • Pokud máte hlavu na sever, pocítíte klid a bude se vám lépe spát.
  • Jih je naopak pro dobrou noční regeneraci nevhodný, protože od něj proudí příliš silná energie.
  • S hlavou na východ si zajistíte optimismus a budete mít větší potenciál k profesnímu růstu.
  • Západní směr vám sice zajistí klidný spánek, ale hrozí, že zlenivíte. Podobné je to i v případě jihozápadního směru.
  • Hluboký a dlouhý spánek získáte díky poloze hlavou na severozápad.
  • Jihovýchod zase podporuje aktivní život a komunikaci.
  • Pozor na severovýchodní orientaci, hrozí vám, že se budete probouzet s nočními můrami.

Čtěte také:

Reklama