Být rodičem znamená být efektivní, zvládat časový managment, mít vytříbené organizační schopnosti, být na několika místech zároveň a hlavně, být za dobře s někým, kdo se vám postará o děti, když jsou prázdniny…

V počtech nevynikám, přiznávám na rovinu. Ale moje dovolená a dětské školní prázdniny mezi sebou nemají rovnítko ani náhodou. Já to zatím odkoukávám z povzdálí a v případě potřeby píšu SOS tchyni, ale kamarádka, která má doma hned tři „kusy“, to zažívá s plnou parádou.

kid

Začíná to podzimními prázdninami, kdy tiše úpí a doufá, že to budou jen dva dny z toho zbytku volna, co ještě mají s mužem k dispozici. Při vánočních prázdninách se modlí za dobrou konstelaci státních svátků, které mohou notně pomoci. Jarní a pololetní prázdniny jsou začátkem roku ještě přijímány s jistým optimismem. Pak přijdou Velikonoce a sem tam nějaké to ředitelské volno, které se přetrpí. A na závěr oříšek největší - letní prázdniny, jež představují naprostou časovou pohromu.  

Na ty se ostatně celá rodina připravuje už od února, kdy na stěně visí velký kalendář, kam se zapisuje, škrtá, přesouvá, kroužkuje a hlavně vymýšlí, kam s dětmi na dlouhých 8 týdnů.

Kdo by jim ale ty prázdniny nepřál? (A taky nezáviděl, že.)

Čtěte také:

Reklama