Bulvár

Kam s nimi?


Pokud chcete někam uložit peníze, co uděláte? Co se vám nejvíce vyplatí? Nějaká bankovní instituce, podílové listy, státní dluhopisy, termínované vklady, akcie či ta stará almara u vás v ložnici? Každý nebude věřit cenným papírům a různým běžným účtům různých bank, které vám slibují bezpečnost, výhodné úroky, bezplatné vybírání z bankomatů a tak dále.

 

Někdo má zkrátka rád své peníze neustále na očích. Hezky si je vyskládá na dno své skříně mezi své kabáty nebo je zašije do peřin. Proč si ustýlat na růžích, když si můžete schrupnout mezi Palackými a Masaryky? A ty sny!

 

Někdo možná upřednostňuje to uvolněné prkno podlahy v kuchyni. Kdo by hledal jmění pod vašima nohama? Vždyť se to ani nevyplatí, dávat je někam jinam. Tam jsou v bezpečí a nikdo vám z nich nic nestrhává za vedení účtu. A mít takovou zlatou rezervu hned po ruce, to se vždycky hodí. „Ale tu cigaretu prosím raději típněte. Neradi bychom vyhořeli.“

 

Jak jsem se dočetla na idnes.cz, jeden osmdesátiletý pán u Plzně si taky svůj peněžní obnos nedával do banky. Rozhodl se, že nejlepší „schovka“ bude v jeho prosklené kredenci. Šetřil si stokorunu po stokoruně, uskrovňoval se, a postupně se mu tak povedlo nastřádat přes půl milionu korun. Než si ho však stihnul pořádně užít, zaklepala na jeho dveře kmotřička Smrt. Mrtvého muže našla záchranná služba i s jeho ukrytými penězi.

 

Nějak mi to nedalo a zeptala jsem se u nás ve škole. Přece jenom jsme ekonomka, tak snad se v tom aspoň trošku vyznáme.

 

Petra: „Člověče, co já vím? Copak mám jako student nějaké peníze, které bych mohla ukládat, spořit nebo investovat? Ale dobře, čistě hypoteticky – kdybych nějaké peníze měla, tak si za ně koupím nějakou nemovitost. To je nejlepší investice, která časem neztrácí příliš na hodnotě.“

 

Milan: „Ve škole do nás tlučou cenné papíry, cenné papíry, cenné papíry... Ale já ti řeknu, pokud v tom neumíš chodit, tak na tom jen proděláš, a naučit se obchodovat s akciemi, je docela fuška. Takže, pokud do něčeho strčit peníze, tak snad ten termínovaný účet. Nepotřebuješ velké znalosti, je to pro širokou veřejnost a nějakou korunu na tom vždycky vyděláš.“

 

Martina: „To má být nějaký průzkum ke zkoušce? Prosím tě, v dnešní době je to s peněžními ústavy jako z bláta do louže. Připíšou ti nějaké úroky ze zůstatku a dvakrát tolik ti odečtou za vedení účtu a další administrativu. Takhle se vydělává. Chceš naspořit nějaké peníze? Otevři si banku. :)“

 

No, možná jsem si nevybrala ty nejlepší vzorky. Ale co byste takhle po ránu chtěli. Oči máme ještě slepené a schované ze černými slunečními brýlemi, abychom schovali oteklé oči po proflámované noci. To je ten život toho vysokoškolského studenta. :)

 

Kam si peníze schováváte vy? Investujete? Spoříte? Nebo si je prostě ukládáte doma do šuplíku a neděláte s tím takové cavyky?

   
27.09.2007 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Amálie [*]

  V nějakým filmu (kamarád do deště?) si peníze schovali do kamen.

  superkarma: 0 27.09.2007, 11:35:24
 2. avatar
  [7] arjev [*]

  do strožoku a ten se nesmí vyhodit při velikém úklidu
  Jinak investuji,pokud je co.

  superkarma: 0 27.09.2007, 11:01:48
 3. avatar
  [6] MEK [*]

  spoříme,a co nspoříme,to zase utratíme,takže pořád dokola

  superkarma: 0 27.09.2007, 10:48:51
 4. [5] gentiana [*]

  Ta ekonomka je v Bohnicích? Podle odpovědí to tak vypadá.

  superkarma: 0 27.09.2007, 10:35:07
 5. avatar
  [4] Olka [*]

  Velké peníze jsme investovali do bydlení, rychlé peníze, které budu potřebovat ještě letos nebo napřesrok, udržuju na týdenním termíňáku s úrokem 2,35 a nulovými poplatky, střední jsou ve stavebním spoření a podobných, státem podporovaných produktech, kde je zhodnocení o něco lepší, a dostupnost o to horší, ale nepočítám, že bych je brzo potřebovala.

  superkarma: 0 27.09.2007, 10:10:48
 6. [3] tornado-lou [*]

  neverim, ze si nekdo, komu je pod 50 schovava penize doma v kredenci.

  superkarma: 0 27.09.2007, 10:00:47
 7. avatar
  [2] Kopretina3 [*]

  Kdybych měla velké peníze, tak je investuju do nemovitosti. Jinak bych určitě volila garatované bankovní fondy, kde se ten výnos pohybuje kolem 4% ročně, případně fondy nezajištěné, kde jsou fakt nejlepší ty akciové, ale taky nejrizikovější. Špatnou volbou není investiční životní pojištění, část peněz vydělává na trhu a částí penez jsem pojištěná. Termíňák je blbost. Z toho víc, jak 2 % nedostanete.

  superkarma: 0 27.09.2007, 09:42:04
 8. avatar
  [1] Evikus [*]

  Prosím opravit slovo mění za slovo jmění děkuji
  * Já nemám co schovávat
  * Investuju do baráku.
  * Ano, spořím si důchodové životní pojištění a pak taky spoříme do Generali na účet, ze kterého pak můžeme dřív umáznout hypotéku pokud na něj 20 let nesáhneme. A nebo když bude nejhůř z něj můžeme čerpat po určité době.
  * Doma v peněžence máme jen to, co vybereme v bankomatu.

  superkarma: 0 27.09.2007, 09:06:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme