.

Kam s dětmi? Do pohádkového Berouna

Cestování

Kam s dětmi? Do pohádkového Berouna

Královský Beroun je opravdu zajímavé město. Najdeme tu mnoho historických památek, dvě rozhledny nebo Muzeum Českého krasu, na své si přijdou milovníci kultury i sportu. Dnes pro vás ale máme ještě jiný pohled na město. Zveme vás do Pohádkového Berouna!

Byli jste tady už někdy na výletě? A věděli jste, co všechno je v Berouně k vidění? Možná vás to překvapí. A musím dodat, že tento výlet si užijí děti i dospělí.

Medvědí bráškové

berounUprostřed Berouna se nachází Městská hora s rozhlednou. Ale nejen to, v lesoparku na Městské hoře najdete také medvědárium, kde od roku 2000 žijí hrdinové televizního večerníčku Méďové. Určitě je znáte, jmenují se Vojta, Kuba a Matěj. Letos 13. ledna oslavili 13. narozeniny. Hned vedle medvědária je postavené krásné dětské hřiště a lesoparkem prochází také naučná přírodopisná stezka.

beroun

Medvědům z večerníčku už je 13 let, narozeniny oslavili v lednu

Na hřiště za Rákosníčkem

beroun

Další dětské hřiště je v Košťálkově ulici. Uvítá vás tady Rákosníček ze známého večerníčku a mohou sem všechny děti od 2 do 12 let. Na oploceném hřišti je k dispozici prolézačka se skluzavkou, šikmá horolezecká stěna a lanová překážka, nechybí samozřejmě pískoviště, kolotoč, různé druhy houpaček a domeček pro děti, kde si hrají na obchod.

Houpačky jsou tady různé, klasické, závěsné, pérové, a dokonce i tzv. hnízdo, na kterém se může houpat víc dětí. Na hřišti je také mnoho laviček a zpevněná plocha pro kočárky, což jistě ocení nejedna maminka.

beroun

Za Čtyřlístkem do Edenu

berounTaké ve sportovním centru Eden na vás čekají pohádkové figurky. Crazy golfovému hřišti vévodí čtveřice z Čtyřlístku, pak je tam třeba indián, drak chrlící dým nebo rytíři.

Dominantou hřiště je skutečný hrad, ve kterém nechybí rytíři s erbem města Berouna, otáčí se tu i vodní mlýn. Mě tedy překvapila replika unikátního mostu ze San Francisca, ten jsem tu nečekala.

beroun

beroun

Na tomhle hřišti se dětem moc líbilo

Pro sportovce

berounPokud vyhledáváte sportovnější aktivity, v Berouně to není problém. Můžete navštívit třeba moderní aqvapark Tipsport laguna. Kromě pětadvacetimetrového plaveckého bazénu se šesti drahami tu jsou tobogány, dětský bazén, vířivka, vodní jeskyně i horká pára.

beroun

Cyklisté zase ocení cyklostezku nazvanou Po stopách českých králů, která vede podél Berounky z Nižboru přes Beroun a Srbsko až do Karlštejna, cestou se můžete zastavit na dětském dopravním hřišti. A větší děti nebo dospělí mohou v Berouně využít také in-line dráhu, skatepark nebo zimní stadion.

beroun

Cyklostezka vede podél Berounky, je to nenáročná jízda

Zkrátka a jednoduše: Beroun stojí každopádně za vidění!

Zdroj a fotky: Pavla Švédová, MěÚ Beroun

   
27.03.2013 - Tipy - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [7] Trefa [*]

  Trefa:krasna pozvanka na vylety,diky.

  superkarma: 0 28.03.2013, 20:28:18
 2. avatar
  [6] Jindriska8 [*]

  Pro děti tam bude pěkná zábava.Sml22

  superkarma: 0 27.03.2013, 17:32:24
 3. [5] Danulka K. [*]

  Beroun není od Plzně zae daleko, vnoučkům by se to líbilo, nvrhnu tedy výlet.

  superkarma: 0 27.03.2013, 15:12:39
 4. [4] FAXÍK [*]

  vypadá to lákavě a krásně Sml59Sml59

  superkarma: 0 27.03.2013, 14:53:18
 5. [3] doginka [*]

  HM,vypadá to zajímavěSml16

  superkarma: 0 27.03.2013, 11:52:18
 6. [2] anina4 [*]

  do Berouna se na medvědy jezdíme dívat s nejml. dceraou každé letní prázdniny,sveze se vláčkem a využití pro děti je tam opravdu dost a máme to vždy na celodenní výlet

  superkarma: 0 27.03.2013, 07:38:12
 7. avatar
  [1] cicinka [*]

  hm hm....ač rodačka, tak znám už jen medvědy. A cyklostezku jsme brázdili s malým synem před....no mnoha lety, ještě jako polní cestu.Sml30 A já chodím ještě na hřbitov Sml24

  superkarma: 0 27.03.2013, 06:19:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme