Milé ženy-in,

nevím, jak to máte s chřipkou domluvené vy, ale o mě se pokouší každým rokem. Letos jsem si řekla A DOST!!! Zásobila jsem se bylinkami. A protože nechci chodit do práce sama, podělím se s vámi o cenné rady :-).

Jedničkou v boji proti chřipce je lipový a bezový květ. Smícháme-li ho s drcenými sušenými šipky, dostaneme jednak dobrý, ale i zdravý čaj.  Stačí přidat med a citron a dílo je hotovo.

Další způsob, a to při pátečním večeru docela příjemný, je koupel. Povařte si ve 3 litrech 10 lžic sušené borovice nebo smrku a sceďte do vany s teplou vodou. Doporučuju si do koupele kápnout trochu eukalyptového oleje, který pěkně protáhle ucpaný nos. Totéž můžeme provést i s mateřídouškou. Ale pozor! Kdo má potíže se srdečními nebo cévními onemocněními, ten by se měl raději držet čaje, koupel totiž velmi namáhá srdce.

Na velký kašel si udělejte Kneippův sirup. Ze dvou dílů jitrocele a po jednom díle listu nebo květu podbělu a natě pelyňku si uvaříme čaj tak, že v 1/2 litru povaříme 4 lžíce této bylinkové směsi a necháme 15 minut vyluhovat. Scedíme a přidáme 4 lžíce medu. Na slabém ohni zahustíme a užíváme každou hodinu.

Dalším tipem na uvolňování hlenu je šťáva z cibule. Nakrájejte cibuli na hrubší plátky. Do skleničky vhoďte plátek a pocukrujte, opět plátek a pocukrovat. Takto naplňte sklenici, přikryjte a nechte odstát. Cibule pustí šťávu a tu pak po lžičkách polykáme. Pozor, je to moc sladké.

Takže letos bych chřipku poslala do... teplých krajin, co říkáte?

idiska


Děkujeme za zajímavý tip a posíláme vám za něj 500 bodů do VVS.
Reklama