.

Kam o víkendu s dětmi? Za dinosaury i Popelkou

Cestování

Kam o víkendu s dětmi? Za dinosaury i Popelkou

Vypadá to, že nadcházející víkend bude přijatelné počasí. Možná bude po ránu zima a přes den sprchne, ale to by nemělo být nic hrozného. Co takhle vyrazit s dětmi na zajímavý výlet? Máme pro vás několik tipů.

Za dinosaury

dinNevím, jak vaše děti, ale ty moje v určitém věku milovaly dinosaury. Chodili jsme na výstavy o pravěku, sledovali filmy a dokumenty o dinosaurech. A taky jsme je viděli naživo, tedy v plzeňském Dinoparku - tam vypadají jako živí, je to opravdu zážitek! Dinopark je hned vedle ZOO (která je mimochodem taky moc pěkná) a k vidění jsou modely dinosaurů v životní velikosti. Nechybí tady Tyrannosaurus Rex ani Ankylosaurus, součástí parku je také malé kino, kde se můžete podívat na 3D film.

din

A mám tip i pro dospělé! V sobotu 5. 10. se koná ve zdejším pivovaru festival Pilsner Fest 2013. Po celý den od 10 hodin si můžete užít festivalové prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj, muziku i výborné pivo. Navíc se v sobotu okolo ZOO poběží půlmaratón.

Plzeň: Pilsner Fest 2013

 • sobota 5. 10. od 10 hodin do noci
 • časy prohlídek pro individuální návštěvníky budou od 10 hodin každých 15 minut až do 21 hodin

Za Popelkou

Další akce pro rodiče s dětmi se koná na hradě Švihov. Tento jedinečný vodní hrad je sám o sobě krásný, v sobotu 5. 10. tam navíc můžete soutěžit a vyhrávat. Na hradě je k vidění i výstava Po stopách Popelky. V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Podzimní turistická a cykloturistická akce vás vezme do míst v okolí Švihova, kde se slavná pohádka natáčela. Součástí programu bude povídání s režisérem pohádky Václavem Vorlíčkem.

Turistická trasa bude dlouhá 6 km, cyklistická trasa 14 km. Pěší trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi, povede po místních komunikacích a cesta zpět je možná přes les a louku po polních cestách. Cylistická je trochu delší, ale také vhodná pro rodiny s dětmi. Vede po místních komunikacích, komunikacích III. třídy a po lesních a polních cestách. Kolo si můžete vypůjčit přímo na hradě.

Vydejte se tedy za Popelkou!

pop

Švihov: Po stopách tří oříšků pro Popelku

 • sobota 5. 10. od 10 do 15 hodin
 • 10 - 11 hodin prezence a start účastníků pochodu i cyklotrasy na nádvoří hradu Švihov
 • 14 hodin příchod do cíle (cíl obou tras je opět na hradě ve Švihově)
 • 15 hodin veřejná beseda a autogramiáda s filmovým režisérem pohádky Tři oříšky pro Popelku Václavem Vorlíčkem

Za kolem do Lednice

Poslední akcí, kterou bych vám ráda doporučila, je sportovní klání s názvem Koulení kola z Lednice do Brna. Závod startuje z náměstí v Lednici v 10 hodin. Bude to určitě zábava, ostatně na jižní Moravě je krásně i tak, za návštěvu stojí zámky Lednice i Valtice a zahrady mezi nimi, můžete se vydat i na nedalekou Pálavu.

Recesisticky-sportovní závod oživuje 377 let starou legendu o brněnském kole. Závodit bude 36 tříčlenných družstev, která se budou snažit dokoulet kolo od žebřiňáku po cyklostezce až na Starou radnici v Brně.

Trasa vede malebnou krajinou luk, vinic a hájů jižní Moravy po cyklostezce od zámku v Lednici, krásným parkem do vinařské vísky Pavlova a pak do Strachotína - Pouzdřan - Vranovic - Židlochovic - Rajhradic a po cyklostezce z Modřic podél Svratky a okolo Zvonařky a Tesca až na Starou radnici v Brně.

led

To bude určitě zajímavá podívaná!

Lednice: Koulení kola z Lednice do Brna

 • sobota 5. 10. od 10 do 18 hodin

Tak hezký víkend, ať už budete kdekoliv!

Zdroj: www.kudyznudy.cz, fotky dinosaurů: www.dinopark.cz

Další tipy na výlet:

   
04.10.2013 - Tipy - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [2] Anic [*]

  tam bych se ráda podívala

  superkarma: 0 04.11.2013, 08:13:55
 2. avatar
  [1] luneta [*]

  my jdeme příští pátek na noční prohlídku do dino

  superkarma: 0 04.10.2013, 11:49:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme