Ruzyně, letiště

Byli jste někdy na letišti v Praze Ruzyni? Během vánočních svátků a oslav Nového roku mohou zájemci o netradiční zážitky zavítat do zázemí Letiště Praha v rámci mimořádných exkurzí. Jejich účastníci poznají i místa, která nejsou běžně dostupná. Uvidí provoz na odbavovacích plochách, z několika desítek metrů budou přihlížet startům a přistáním letadel a v tomto zimním období mohou zhlédnout i odmrazování letadel a úklid drah při sněžení. Také letos jsou připraveny dvě velmi oblíbené prohlídky osvětleného letiště v pozdních odpoledních hodinách.

Jak nám sdělila Eva Krejčí, tisková mluvčí Letiště Praha, tato mimořádná sváteční nabídka doplňuje kalendář pravidelných prohlídek, pořádaných celoročně. V jejich průběhu si mohu zájemci všech věkových kategorií dosyta vychutnat atmosféru dálek a cestování. Kromě toho mají možnost poznat nejmodernější stanici Záchranné a požární služby v České republice, která byla otevřena v roce 2006. Fanoušky speciálních vozidel zde potěší unikátní požární automobil PANTHER ROSENBAUER.

Takzvané individuální exkurze vítají jako tip na nedělní výlety zejména rodiny s dětmi z celé České republiky, ve všední dny letištěm procházejí hlavně zájemci důchodového věku a maminky s malými děti. Velký zájem je také o skupinové exkurze, které absolvují hlavně školy, a to od mateřských škol až po univerzity. Možnost samostatné návštěvy mají i mladší fandové letadel, kteří se od 10 let mohou prohlídky účastnit bez doprovodu.

Během letošního prosince Letiště Praha zaznamenalo velký zájem o mimořádné Mikulášské exkurze, kterých se zúčastnilo přes 500 lidí, z toho více než 300 dětí. Stejný zájem na Ruzyni očekávají i při svátečních exkurzích, proto je nutné si místo včas rezervovat. Obsah a termíny jednotlivých exkurzí, přihláškový formulář a ceník najdou zájemci na internetové stránce Letišti Praha www.prg.aero v části nazvané Nákupy a relaxace v sekci Volný čas a ostatní služby.

Program mimořádných prohlídek

Exkurze, na které je nutné přihlásit se nejpozději do 22. 12. 2009...

  • 26. 12. od 10.00 a od 14.00 tradiční Štěpánské exkurze
  • 27. 12. od 10.00 a od 14.00
  • 29. 12. od 16.00 exkurze při osvětleném letišti
  • 30. 12. od 10.00 a od 16.00 exkurze při osvětleném letišti

Exkurze, na které je nutné přihlásit se nejpozději do 30. 12. 2009.

  • známka3. 1. od 10.00 a od 14.00 novoroční exkurze

Při individuálních exkurzích si mohou zájemci zakoupit turistickou známku číslo 1607- Letiště Praha, jejíž cena je 25 Kč.

Víte o Letišti Praha, že...

... v roce 2008 odbavilo 12,63 milionu cestujících. Cestující mají v zimní letové sezoně 2009/2010 k dispozici nabídku 42 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 106 destinacemi po celém světě.

Létáte? Líbí se vám letadla? Láká vás exkurze na letišti?

Reklama