air

Chtěla byste vzít na výlet synka s partnerem? Nebo chcete, aby si udělali sami pánskou jízdu? Pošlete je do Airparku ve Zruči u Plzně. Tady si můžou posedět na místě pilota stíhačky nebo šéfa obrněného transportéru.

Většinou se tu věnujeme ryze ženským záležitostem. Dnešní tip na výlet ale potěší hlavně vaše syny a partnery. A možná i vás, pokud patříte mezi milovníky vojenské techniky a letadel. Připravte batohy, sbalte si vydatnou svačinu a vydejte se směr Plzeň.

Tam už na vás zmíněná technika čeká. Severně od Plzně narazíte na obec Zruč. A ve Zruči narazíte na Airpark. Jde o soukromou sbírku, kterou zpřístupnil a s láskou opečovává a financuje Karel Tarantík se synem. Sbírka čítá několik desítek letadel a obrněné vojenské techniky, kde každý vystavený exponát má svůj vlastní zajímavý příběh. Všechny exponáty jsou přehledně popsány.

Letecká technika co do počtu v totmo parku převažuje, na návštěvníky tu čeká padesátka stíhaček, vrtulníků a dalších letadel. Ale své čestné místo tu zaujímají také tanky a děla. Narazit můžete také na originální tanky, které brázdily zem v době druhé světové války. „Tyto exponáty jsou zde zásluhou syna Miloše, který tanky ošetřuje a umí s nimi jezdit. Zatím jich jezdí pět,“ uvádí majitel Airparku Karel Tarantík.

Pokud se vydáte do Airparku o víkendu nebo o prázdninách, může vám stevardka za symbolický úplatek 20 korun o některých vystavených kusech povyprávět podrobněji. Více než poutavé vyprávění vaše děti nejspíš zaujme možnost si ve vybraných strojích posedět.

Můžou si například vyzkoušet místo pilota legendární stíhačky Mig21 nebo velitele obrněného transportéru. Airpark je přístupný celoročně každý den v čase 10-18 hodin, o prázdninách 10-20 hodin a v zimě se zavírá v 17 hodin. Vstupné pro dospělou osobu činí 100 korun, pro děti 50 korun. Fotky a videa si můžete pořizovat pochopitelně zdarma.

Jak airpark vypadá na satelitním snímku se můžete mrknout na mapě ZDE.

Webové stránky airparku: http://www.airpark.wz.cz/

Reklama