MikulasPřipravili jsme pro vás přehled Mikulášských kratochvílí, za kterými můžete tuto sobotu či neděli vyrazit s dětmi. Našli jsme v každém krajském městě jednu, ale to určitě není všechno, co se u vás děje. Pište proto své tipy pro ostatní čtenářky Ženy-in, kam s dětmi na Mikuláše vyrazit, dolů do diskuze pod článkem!

Praha a Středočeský kraj

O Mikulášskou zábavu se v hlavním městě a jeho okolí postarají například České dráhy. Na tuto sobotu a neděli 5. a 6. prosince jsou v Praze připraveny tradiční Mikulášské parní vlaky Českých drah. Souprava sestavená z historické parní lokomotivy „Čtyřkolák" a vozů 3. třídy bude po oba dva dny vyjíždět ze stanice Praha-Braník a postupně sveze cestující na hlavní nádraží, do Davle nebo do Radotína. Na sobotu je navíc připravena večerní jízda noční osvětlenou Prahou po tak zvaném „Pražském Semmeringu". Během jízdy projde vlakem Mikuláš s čertem. Vyvrcholením sobotních mikulášských oslav bude ohňostroj na branickém nádraží v 19.15 hod.

  • Bližší informace o Mikulášských jízdách poskytnou zaměstnanci železniční stanice Praha-Braník na telefonu 972 228 855 nebo Praha-Vršovice 972 228 101. Případně na internetu: www.cd.cz

Pardubice

V sobotu 5. prosince 2009 od 13 do 16.30 hod. zavítá do AFI Paláce Mikuláš, anděl a čert. Pro děti je připraven bohatý program na pódiu - vystoupení klaunů, kouzelníků a mimů, nebudou chybět ani veselé soutěže. V 16 hodin proběhne slavnostní vyhlášení vítězů velké „narozeninové" soutěže o hodnotné ceny (LCD televizor, notebook, domácím kino, digitální fotoaparát a herní konzoli nintendo wii), konané u příležitostí 1. výročí AFI Paláce. Akci bude moderovat Honza Šindelář.

Plzeň

V Zoo Plzeň se můžete těšit na Mikulášské odpoledne, konkrétně na statku Lüftnerka - 5. 12. od 15 hodin. Nadílka dárečků za recitaci básničky - možnost předání rodinných dárků prostřednictvím Mikuláše z Lüftnerky. Na závěr mikulášského odpoledne ukládání medvědů k zimnímu spánku.

Karlovy Vary

5. prosince 2009 od 15.00 hodin se v Městském centru Karlových Varů koná akce: Mikuláš. Účastnit se mohou skupinky po 10 dětech - asi 25 minut (společná koleda, prskavky, nadílka). Akce je určena pro všechny, co chtějí vidět čerta, anděla a chtějí dostat balíček od Mikuláše. Účastnický poplatek: 25 Kč. Další informace: nutno zakoupit předem vstupenku, balíček vlastní.

Ústí nad Labem

Mikulášská besídka na ledě, při které si můžete zabruslit s Mikulášem, čertem a andělem, proběhne v neděli 6. 12. 2009 od 17.30 hodin na Zimním stadioně v Ústí nad Labem. Dětem, které celý rok nezlobily, a nemusí se proto bát pekla, Mikuláš určitě něco přinese. Můžete se těšit na bohatý program s divadélkem Bublinka, které si pro vás připravilo Mikulášskou pohádku, diskotéku a nevšední igelitovou přehlídku. Vzkaz pro rodiče: „Dárkové balíčky pro své děti můžete nosit půl hodiny před začátkem akce. Nezapomeňte balíček označit jmenovkou!“

Liberec

Mikulášská nadílka se uskuteční v Centru Babylon Liberec. Konkrétně v Kongresovém sále Centra Babylon 6. 12. od 14.00 do 16.00 hodin. Organizátoři si pro vás připravili: vánoční zpívánky, taneční vystoupení skupiny TAKT, čertovské a andělské soutěže, čertovskou diskotéku, malování na obličej a další program.

Hradec Králové

Mikulášská show Českého rozhlasu Hradec Králové se uskuteční v sobotu 5. prosince 2009 od 14.00 hod v OC FUTURUM v Hradci Králové. Čeká Vás zábavná show, při které vystoupí Kamila Nývltová, Livie Kuchařová a taneční skupina T-BASS. Těšit se můžete na soutěže o zajímavé ceny či vyhlášení nejlepší masky Mikuláše, čerta a anděla.

Olomouc

Akce Mikulášská s nadílkou proběhne v neděli 6. prosince 2009 od 15.00 do 17.00 hodin. Akce proběhne na adrese: třída 17. listopadu 47 a její garantkou je Barunka Trávníčková. Vstupné pro děti 40 korun, pro dospělé 15 korun. Těšit se můžete na Mikulášskou plnou her, soutěží a vystoupení spojenou s nadílkou pro předškoláky a malé školáky.

Ostrava (Štramberk)

Mikulášský historický parní vlak odjíždí v sobotu 5. prosince 2009 z Ostravy hlavního nádraží v 9.50 dopoledne (Ostrava/Svinov - příjezd 10.10; Štramberk - příjezd 11.10). Ve Štramberku je připraveno celé zábavní odpoledne s divadlem a spoustou dalších mikulášských akcí.
Štramberk - odjezd 16:50 (Ostrava/Svinov - příjezd 18:10; Ostrava hl. n. - příjezd v 18:25) Cesta z Ostravy na Štramberk proběhne za doprovodu čertů a andělů.

Zlín

Mikulášská diskotéka proběhne 6. prosince 2009 od 15.00 hodin v IH Moskva, kavárně R.E.M. Čekají Vás hry, tanec, básničky, písničky, odměny, diskotékové řádění... a přijde také Mikuláš. Proběhne tradiční předávání balíčků od Mikuláše. Svou účast a objednávku balíčku je nutno nahlásit buď osobně, popřípadě telefonicky v kanceláři organizace Domino, Santražiny 4224, Zlín, nebo na telefonu: 577 218 708.

Brno a okolí

Mikulášská jízda proběhne v sobotu 5. 12. i v Brně a okolí! Klub přátel kolejových vozidel Brno ve spolupráci se sdružením Hrbatá Máňa pro vás připravili okružní jízdu zvláštního vlaku doprovázenou Mikulášem a jeho družinou v trase Brno hl. n. - Šlapanice - Holubice - Chrlice - Brno. Vlak bude složen ze dvou motorových vozů M240.0113 a M286.1032 a jednoho přípojného vozu Blm. Hodné děti se po básničce dočkají sladké odměny.

Jihlava

5. 12. proběhnou od 10.00 v Bobodivadle Čertoviny ...možná přijde i Mikuláš. Divadlo svou hru předvede na Malé scéně, adresa: Brněnská 46.

České Budějovice

Mikulášská jízda v Českých Budějovicích se chystá na sobotu 5. 12. 2009. Připravil dopravní podnik ve spolupráci s odborem kultury magistrátu města České Budějovice tradiční mikulášské jízdy ve speciálním „Mikulášském voze". Jednotlivé jízdy startují ve 14.00, 15.00, 16.00 a 17,00 hodin od Mercury centra (zastávka Žižkova ulice). Dále trasa povede: Nádražní ulice - Žižkova PVT - Sady - Mariánské náměstí - Pražská - Strakonická - Vltava střed - Husova - Mariánské náměstí - Sady - Senovážné náměstí - Žižkova a zpět k Mercury centru. Mikulášský vůz zastaví ve všech zastávkách na uvedené trase. Na hodné cestující čeká Mikuláš s andělem a sladké odměny, s těmi ostatními si moc rád popovídá nesmlouvavý čert.

Kam půjdete na Mikuláše vy?

Reklama