Novinky

Kam na dovolenou v Čechách a na Slovensku?

Průzkumy ukazují, že letošní léto bude pro Čechy a Slováky opět nejatraktivnější dovolená doma a v sousedních státech. Ještě nikdy nebyla nabídka domácích subjektů cestovního ruchu tak pestrá a kvalitní. K nejatraktivnějším zařízením, které splňují představu dobré dovolené v ČR i SR patří lázně, Vysoké a Nízké Tatry, či exkluzivní zámky a památky UNESCO.

 • Severovýchod Slovenska

Ukrývá překvapení a skvosty, jaké nemají obdobu ani v těch nejvyhlášenějších turistických a rekreačních destinacích. Město Bardejov se právem pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska a Bardejovské lázně jsou oázou odpočinku, plnou architektonických skvostů, kterou si užila i císařovna Sissi. Okolí Bardejova a Bardejovských lázní se stalo atraktivní lokalitou pro cykloturisty, běžce i pěší turisty. Délka vybudovaných a udržovaných, navzájem propojených čtyř tras od minulého roku dosahuje spolu 7 km. Tvoří ji dva léčivé singletracky – Napoleon a Čerešenka, Kyslíková cesta Mihaľov – Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských lázních. Všechny trasy jsou již plně funkční, označené a v současnosti využívané veřejností pro cykloturistiku, cvičení, pěší túry a procházky. V centru Bardejovských lázní, přibyla nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi. Mimořádně oblíbená jsou wellness zařízení v Bardejovských lázních, a. s., nebo si návštěvníci mohou prohlédnout skvosty gotiky a renesance v centru Bardejova. Potěší je i pestrá regionální kuchyně a další atrakce. Nejreprezentativnější akcí města je tradiční Bardejovský jarmark koncem srpna.

grand viglas

Město Bardejov se právem pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. Návštěvníci zde mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, Bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea. Mezi klenoty patří Bardejovské suburbium – Stará synagoga v Bardejově. Stará synagoga byla vyhlášena za národní kulturní památku v roce 1970, mikve a bet hamidraš v roce 2000. Ve stejném roce bylo historické jádro města Bardejov spolu s židovským suburbiem zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Mezi oblíbená návštěvní místa Bardejova patří i zachovaných 7 řeckokatolických a 1 římskokatolický dřevěný kostel: Hervartov, Tročany, Krivé, Kožany, Lukov, Frička, Jedlinka, Mikulášová, Zboj. Oblíbená je i Lesnická naučná stezka ČIERNA MLÁKA v Bardejovských lázních a tamní Skanzen – Muzeum lidové architektury. Příjemným cílem výletů je i agroturistické zařízení v Stebnícké Huti Sluneční Majer a Zborov. Z Bardejovských lázní přes Zborovský hrad je vybudována okružní naučná stezka. Bardejov a okolí jsou ideální destinací pro strávení rodinné dovolené, či výletu.

Bardejovské lázně se nacházejí 5 km od Bardejova. Patří k nejoblíbenějším a nejstarším slovenským lázním. Hosté mají na výběr ze dvou wellness komplexů a v létě je k dispozici i venkovní koupaliště v nádherném lesním prostředí. Možnost strávit nezapomenutelný pobyt v renesančních, gotických a barokních prostorech a zažít tak autentickou historickou atmosféru života na zámku poskytuje zámecký hotel The Grand Vígľaš****.

slovensko

 • Čechy

Pro Čechy i Slováky jsou atraktivní i moravské Lázně Luhačovice. Návštěvníky čekají rekonstruované ubytovací kapacity a zajímavá kulturní sezóna. Nedílnou součástí lázeňských pobytů je vyplnění volného času. Rodiny s dětmi je mají ve velké oblibě především na jednodenní výlety. Zážitkem jsou procházky v obnoveném lázeňském parku s výjimečnou architekturou, posezení v čokoládovně a cukrárnách, poslech kolonádových koncertů ale i jízda vyhlídkovým vláčkem až na přehradu v Pozlovicích, či plavání na koupališti Duha.

čechy

K nejoblíbenějším pobytům se řadí prodloužené wellness víkendy, relaxační pobyty, týdenní pro seniory, ale i klasické léčebné pobyty. Na lázeňské pobyty je nejoblíbenější čtyřhvězdičkový Jurkovičův dům a na wellness hotel Alexandria. Hotel Alexandria **** nabízí komfortní pokoje, reprezentační prostory, atraktivní balíčky, profesionální servis a špičkovou gastronomii – vše pod jednou střechou. Dále má wi-fi připojení, bazén, saunový svět, fitness centrum, lázeňské a wellness procedury. V Luhačovicích se dá příjemně strávit den procházkami, posezením v obnoveném lázeňském parku, ochutnáváním zdejších světoznámých minerálních vod na čele s Vincentkou a obdivováním pohádkově krásných staveb ve stylu lidové secese.

Pokud byste chtěli strávit léto v Praze, nejlepší základnou bude síť hotelů SIVEK HOTELS. V nabídce jsou pražské hotely Kampa Stará Zbrojnice ****, William *** +, Melantrich *** a Harmony ***. Pro návštěvníky má společnost bohatý doprovodný program s atrakcemi a exkurzemi.

Máte tip na krásné místo v ČR, kde se dá užít parádní dovolená? Pochlubte se nám v komentářích.

Kam se letos chystáte na dovolenou?

Možnost%
Do exotické destinace7,3
Nejspíš Chorvatsko nebo Řecko14,6
Budu cestovat po Čechách29,3
Vyrazím na Slovensko9,8
Nikam, na dovolenou nepojedu34,1
Jiná odpověď (napište do diskuze)4,9

   
23.06.2017 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [12] Monika 01 [*]

  Welness určitě hotel Malvázia i s dětmi je to moc fajn pobyt!:-)

  superkarma: 0 30.07.2017, 19:44:01
 2. [11] free [*]

  Moje každoroční a jediná dovolená - Jiráskův Hronov

  superkarma: 0 27.06.2017, 18:26:53
 3. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Na maltu a do písku Sml30Sml22

  superkarma: 1 24.06.2017, 16:24:04
 4. [9] Moňull [*]

  Pojedu do Francie k moři

  superkarma: 0 24.06.2017, 15:13:22
 5. [8] Nikar [*]

  Příští víkend na prodloužený víkend na Moravu k přátelům, pak další přijedou k nám do západních Čech, pak zajedeme za rodinou na Slovensko a ke konci léta Chorvatsko.

  superkarma: 0 24.06.2017, 12:44:40
 6. avatar
  [7] adina5 [*]

  Klasika Chorvatsko, to nikdy nezklame a citím se tam i bezpečně než po světě.

  superkarma: 0 23.06.2017, 15:49:19
 7. [6] babinka [*]

  Tak bohužel patřím k té většině, co zůstane v létě doma...Sml24Sml24

  superkarma: 0 23.06.2017, 15:02:33
 8. avatar
  [5] marianaant [*]

  Bohužel, nikam, vzhledem ke kočičí smečce.Sml22Sml22

  superkarma: 0 23.06.2017, 14:00:55
 9. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

  Na obou místech jsme byli a paráda. Letos už mám cestování za sebou.

  superkarma: 0 23.06.2017, 12:25:57
 10. avatar
  [3] 135evik [*]

  Co je to dovelená?Sml52

  superkarma: 0 23.06.2017, 12:12:58
 11. [2] Sofineza [*]

  v Čechách i na Slovensku je krásně všudeSml67Sml67

  superkarma: 0 23.06.2017, 11:12:54
 12. [1] Sofineza [*]

  zase zkomolený nadpisSml80

  superkarma: 0 23.06.2017, 11:11:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme