Bulvár

Kam až jdou hranice "reklamy"?


Milá redakce,

Tak dnes jste mě tedy pořádně šokovali... Ráda pročítám diskuse pod jednotlivými články, ale když jsem dnes otevřela článek „Interrupce ANO – interrupce NE“ a zahlédla první fotografii, dále už jsem nerolovala. I když by mě zajímalo, jaké mají čtenářky názor, nebyla jsem schopná číst dál a jednoduše jsem stránky zavřela.

Toto téma je hodně diskutabilní a namluvilo a napsalo se o něm již hodně.

Kam až jdou hranice „reklamy“? Je skutečně možné a nutné, aby na billboardech byly vyfoceny mrtvolky dětí? Je tohle vůbec etické? A jak na to budou reagovat malé děti? Vím jakou vlnu odporu spustila reklama na Fidorky v TV, holčička mrští panenkou po automobilu a paní v autě vytrhne Fidorku. Hodně se o této reklamě mluvilo s tím, že nabádá děti násilí. Ale co tyhle billboardy? Jak budete malým dětem vysvětlovat, co na té fotografii je? Opravdu mi to přijde odporné, protože interrupce je volba. Je to volba každé ženy. Neberu to jako vraždu. Pro každou ženu, která něco takového podstoupí to musí být strašně složité rozhodnutí a určitě si spousta z nich nese psychické následky celý život. Ale byla to jejich volba. 

Mám štěstí, že jsem nikdy nic podobného nemusela řešit, ale v mém okolí mám pár žen, které zákrok podstoupily. Vedla je k tomu většinou těžká životní situace. A to je ta věčná otázka? Je lepší, aby děti končily v dětských domovech, v horším případě pohozené mrtvé na skládkách?

Nedávno jsem četla soubor povídek Stefana Zweiga Amok, právě povídka Amok pojednává mimo jiné o ženě, která podstoupí potrat u jakési šarlatánky za příšerných hygienických podmínek a následně umírá. Odehrává se na začátku 20. století. To se chceme vrátit do „středověku“, aby si ženy byly nuceny pomáhat samy a pokoutně u šarlatánů? Jak tu již dnes někdo psal, aby museli používat pletací jehlice a jiné drsné způsoby a ohrožovaly tak svůj život? Nemusíme chodit daleko, ono stačí sousední katolické Polsko...

Můj názor je, že je to VOLBA každé ženy a „reklamy“ těchto organizací bych zakázala. Čeho tím vlastně chtějí dosáhnout? Zřejmě více odložených, nechtěných a nenáviděných dětí.

paviocko


 Milá Páví očko,

som rada, že sa zaoberáte problematikou reklamy. Máte pravdu, "drsná reklama na potraty" bola kritizovaná za jej surovosť, no na druhej strane, experti na reklamu tvrdia, že práve takýto typ reklám posobí na ľudí najviac...

Pravdou je, že malým deťom len veľmi ťažko vysvetlíte, čo je na obrázku... Je to nedomyslené. Bohužiaľ, v takýchto veciach majú častokrát peniaze vačšiu moc ako morálka a etika... Doteraz sa nevie, kto je darcom 5 milíónov, ktoré poskytol na realizáciu "drsnej kampane". 

 

Krásny deň :-)

 

     

   
29.05.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] carrom [*]

  V tom Amoku to taky dopadlo špatně (jak jinak). Správnej přístup k potratům měl ale doktor v Pravidlech moštárny - čistá práce a o jedno nechtěný, opuštěný a k těžkýmu životu odsouzený dítě míň...

  superkarma: 0 29.05.2006, 14:54:00
 2. avatar
  [6] Asdareel [*]

  Nyotaimori: To je správnej samorostlej týpek

  superkarma: 0 29.05.2006, 12:13:09
 3. avatar
  [3] Gabi [*]

  paviocko: myslím, že fotky mrtvých plodů vliv na rozhodnutí ženy o potratu nemají (zabránila snad katolická církev svým strašením nelegálním potratům nebo vraždám novorozenců ) a ani bych se nebála o děti - vědí toho často víc , než jejich rodiče. Strkat hlavu do písku nemá cenu. Už jsem to psala, potrat je peklo pro každou ženu a neměla by jí být situace ještě stěžována - každá žena má právo se PRO rozhodnout. Život nechtěného dítěte také není nic k závidění...

  superkarma: 0 29.05.2006, 10:26:52
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  taky nesouhlasím s drastickou formou reklamy. Nemám ráda jakýkoliv nátlak a manipulaci. Stejně tak mi např. vadí i pravoslavný kněz, který - nevím jestli ještě pořád - stával v Brně u gynekologické kliniky a zpěvem protestoval proti potratům v té nemocnici prováděným. Jsem pro to, aby si každá žena sama zvolila to, co je v souladu s jejím přesvědčením a svědomím. Nejsme přece v Polsku!

  superkarma: 0 29.05.2006, 10:17:14
 5. avatar
  [1] Heisy [*]

  superkarma: 0 29.05.2006, 10:14:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme