Čtenářka s nickem pegonela opravdu nemá o trapasy nouzi. Po příhodě s polštářkem nám poslala další. Tenkokrát s prasklými kalhotami. Když se roztrhnou na nenápadném místě, tak to ještě jde, ale co když se „rozjedou“ celé?

Když byl syn ještě maličký a já s ním zůstala sama, řešila jsem svou finanční situaci tím, že jsem začala pro jednu úklidovou agenturu provádět úklid u klientů. Přišla jsem ke své první zákaznici, stařičké paní. Velice jsme si rozuměly. K paní jsem chodila jednou týdně velice ráda. Byla velice inteligentní a komunikativní. Po dobu mé práce býval syn v jesličkách. Úklid mi zabral celé dopoledne. Já si stihla po návratu domů uvařit kávu a chvilku odpočinout, a už jsem běžela do jeslí pro syna.

Jednou mi majitelka agentury zavolala a požádala mě, zda bych nemohla výjimečně zajít jednorázově k jinému klientovi uklidit. Měla na mě dobré reference a paní, která u tohoto klienta uklízela, nečekaně onemocněla. Syna mi slíbila pohlídat kamarádka a jako matka samoživitelka jsem peníze moc potřebovala, proto jsem souhlasila. Byla jsem zvědavá, ke komu mě majitelka pošle, určitě to bude nějaký starý nemocný pán.

Dorazila jsem na adresu, kterou jsem obdržela. Byla to  krásná vilka na kraji našeho města. Zde bydlel  podnikatel využívající služeb agentury. A nebyl to žádný stařeček, jak jsem si myslela.  Dveře mi otevřel mladý a velice pohledný muž, mohl být tak v mých letech. Byl usměvavý a velmi sympatický. Vysvětlil mi, co vše potřebuje udělat a já se dala do práce. Byla jsem trošku nesvá, zákazník byl nový, navíc jsem nečekala tak mladého klienta. Povysávala jsem celou vilku a dala jsem se do vytírání podlahy. Pan podnikatel mě nechal v přízemí vilky samotnou. Já se snažila, aby byl s mou prací spokojen. Ráda jsem odváděla veškeré činnosti k plné spokojenosti a nebyla na mě jediná stížnost. Přestože jsem byla vybavená praktickým mopem, podřepla jsem, abych zkontrolovala, zda jsem nenechala prach pod masivní skříní. V tu chvíli něco strašlivě zapraskalo a... praskly mi kalhoty. Je pravdou, že mi zůstalo po porodu pár kil navíc, kalhoty ale praskly v tu nejhorší chvíli. Naštěstí praskly na vnitřní straně stehna. Když si dám na zpáteční cestě pozor a přetáhnu si bundu, nikdo si ničeho nevšimne. Celý problém by spravilo pár stehů, já se ale styděla požádat elegantního a štíhlého mladíka o jehlu a nit. Připadala jsem si tlustá, nemotorná a nešikovná. Snažila jsem se, aby si ani on ničeho nevšiml. Po práci jsem se rozloučila a šouravým krokem jsem odešla. Vypadala jsem asi divně.

Vystoupila jsem doma z autobusu a ještě jsem se stavila v supermarketu nakoupit. Přeci nepůjdu domů, abych se převlékla a nebudu se pak vracet do obchodu? Mám tak ušetřenu téměř hodinu času, a čas jsou peníze! Opatrně, šouravým krokem, jsem míjela regály. Vkládala jsem zboží do vozíku a blížila se k pokladnám. Ještě olej jsem zapomněla! Byl právě v akci. Sehla jsem se pro olej ve spodním regálu a... kalhoty praskly úplně. Já tam stála, olej v ruce, nohavice byly prasklé od vrchu až ke kotníkům. To už se nedalo zamaskovat. Zákazníci si mě zvědavě prohlíželi. Cítila jsem se mizerně. Stáhla jsem si bundu a tu jsem si uvázala kolem boků. Domů jsem přišla v mikině s ovázánou bundou kolem inkriminovaných míst.  Byl leden, lidé se choulili do bund a kožichů a já pořádně vymrzla.

Na tento den dodnes nerada vzpomínám.

S pozdravem pegonela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

V tu dobu to muselo být asi nepříjemné, ale dnes už se nad tím můžete jen pousmát, ne?

Stalo se vám někdy něco podobného, milé ženy-in? Jak jste se s tou situací vyrovnala? Máte nějaký jiný trapas, o který byste se s námi ráda podělila? Už se na něj těšíme.

Pošlete nám svůj příběh na naši adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama