Bulvár

Kalendář mám zmapovaný

Ahoj všichni, zdravím v novém roce,

tak toto téma je pro mě jako stvořené a proto jsem se rozhodla přispět také svým článečkem. Jména - ano, to je to co mě opravdu zajímá a zajímalo už od dětství, vymýšleli jsme s kamarádkou různé hry. Dávali jsme si navzájem hádanky, kdy má kdo svátek, nebo kolik lidí známe např. jménem Libor, Petr atd. Počítali jsme jestli se podle jména a příjmení k sobě hodíme s kluky ve třídě. Prostě věřte tomu nebo ne, ale do dneška mám zmapovaný téměř celý kalendář, kdy má kdo své jmeniny. Mám na to pamatováka i když je to vlastně i trošku zbytečné. Baví mě zajímat se o jména, vybírat např. jména pro děti, ty zatím bohužel své vlastní nemám, ale to třeba také ještě přijde a budu se moci „vyřádit" s jejich pojmenováním.¨

A nyní už k tomu jaké je moje jméno - jmenuji se Olga - abych pravdu řekla nebyla jsem jako dítě s tímto jménem spokojená, protože není až tak obvyklé a hlavně jsem nikdy nevěděla jak se mám představit (taková Jana, mi přišlo vždycky mnohem praktičtější).

Nyní už s tím problém nemám prostě řeknu Olga (nebo žertovně Olíííí) a je to vyřešeno. Toto jméno jsem zdědila po své mamce, takže když přijde domů dopis, asi víte o čem mluvím, jste-li na tom doma podobně.

Jméno Olga je odvozeno od mužského Oleg. Jsou to ruská jména a znamenají - svatý, zdravý. Mě osobně se líbí klasická česká jména, než nějaký seriálový hrdina. Takový Vojta, Jirka, Matěj, Barunka, Káťa - to jsou přeci jména jako z pohádky - no uznejte není to tak?

Přezdívka na Žena - in? to ne, ta nemá s mým jménem nic společného - tou přezdívkou je naše fenka Betty. Nějaký příběh - ne nenapadá mě žádný, s příjmením to by bylo něco jiného, neustále mi ho různě komolí, ve škole mi museli přepisovat vysvědčení, ale to je zase do jiného tématu. O jménech by se dalo psát a psát litanie, ale musím také nechat prostor pro ostatní....

Už se těším na vaše příspěvky a hlavně na vaše pravá JMÉNA........ :-)) Beetty (Olíííí)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Věřím, že dnes budete ve svém živlu.

Křestní jména - to je věc, o které si budeme povídat až do pozdního odpoledne. Jaké je to vaše? Mělo vaše jméno vliv na výběr vaší přezdívky na Ženě-in? Znáte jeho původ a význam? Věříte na věštbu podle jména? Kdy slavíte svátek? Je vaše jméno vůbec v kalendáři? Znáte někoho s netradičním jménem?

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

   
05.01.2010 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  Oleg, Olga přešlo do ruštiny z islandského Helga.

  superkarma: 0 05.01.2010, 15:47:42
 2. avatar
  [7] Dante Alighieri [*]

  Dante Alighieri — #6 ...tím jsem chtěla říct, jak samy konkrétní osoby, které poznáváme, určují, jaká jména se nám budou líbit a jaká ne.

  superkarma: 0 05.01.2010, 14:28:12
 3. avatar
  [6] Dante Alighieri [*]

  Ke jménu Olga mám averzi, jmenovala se tak jedna moje bývalá šéfová. Naopak jsem si jednou NÁHODOU všimla, že se mi líbí jména, která shodou okolností nosí moje nejlepší přítelkyně (Eva, Jitka, Erika). Sml39

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #7
  superkarma: 0 05.01.2010, 14:27:30
 4. [5] Bébina [*]

  Olinka je moje kočka, je roztomilá a hodná, říkám ji Oloušku koloušku, nebo Olinko, bolí tě kolínko. když zlobí, je to Volina.

  superkarma: 0 05.01.2010, 13:14:32
 5. avatar
  [4] Gwendylon [*]

  Oluška je krásné Sml79

  superkarma: 0 05.01.2010, 11:02:28
 6. [3] German [*]

  Ahoj jmenovkyně! Já jsem dostala jméno Olga po babičce a jako dítě jsem s ním taky nebyla spokojená. Teď už mi nevadí, naopak, připadá mi takové "důstojné"Sml16 a navíc není až tak obvyklé. Ale nikdy jsem neměla ráda (a dodneška nemám), když mi někdo říká: Olino.

  Co se týče původu tohoto jména, četla jsem, že je staroskandinávského původu - Helga, Helgi - a znamená: spásu přinášející.

  superkarma: 0 05.01.2010, 10:41:08
 7. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Náhodou máš hezký jméno, když se řekne Olinko, zní to krásně a jemně Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 05.01.2010, 10:03:27
 8. avatar
  [1] kozicka [*]

  Olga je nádherné jméno, chtěla jsem to pro miminko, ale byl to kluk, tak je Otík

  superkarma: 0 05.01.2010, 09:57:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme