Ne všichni lidé pijí kávu, někteří dávají přednost čaji či jiným nápojům. Ale milovníků kafe je u nás v republice hodně. A je to tak už dlouho, skoro sto let, kdy se tady káva začala pít ve velkém.

První kavárny a obchody s kávou ale vznikaly už na začátku 18. století, a to v Brně nebo v Praze, což se přesně neví. Oblíbeným druhem kávy se u Čechů stal turek, taková naše specialita. „Ano, kafe turka nikde jinde neznají. Dělá se tak, že se nahrubo mletá káva zalije horkou vodou,“ dozvěděla jsem se od odborníků v pražské kavárně MODI.

Co ke kafi? Zkuste tohle:

Je zajímavé, že kafe turka neznají dokonce ani v Turecku, pravá turecká káva se totiž dělá úplně jinak. Musíte k tomu mít konvičku - džezvu, do které nalijete studenou vodu, přidáte kafe a přivedete k varu. Tato směs musí třikrát zpěnit, pak se kávová sedlina nechá usadit a nápoj se nalije do šálků z výšky asi 9 centimetrů. To by asi Turci koukali, kdybychom jim u nás nabídli turka!

turek

Dnes je na výběr velké množství různých druhů káv, každý si může vybrat podle svého gusta. A někteří lidé možná nechápou, jak někdo může pít „toho turka“. Možná bychom se ale divili, kolik lidí ho stále pije. „I k nám do kavárny chodí lidé, kteří nechtějí espresso ani cappuccino, ale klasického turka. Je pravda, že je to spíš starší generace, ale stává se to,“ potvrdili v kavárně MODI.

Každopádně je dobře, že máme takový výběr. I z naší malé ankety vyplývá, že co člověk, to jiná chuť. A samozřejmě někdo kávu nepije vůbec.

Jaké pijete kafe?

Alice: Piju dvě kávy denně, ráno a odpoledne, silnější espresso s hnědým cukrem a mlékem.

Petra: Já mám ráda kávu - nejlépe rozpustnou - Nescafé Classic Crema - s našlehaným mlékem a trochou koření Kardamom. V restauraci či cukrárně si dávám raději cappuccino nebo latté, espresso je pro mě většinou moc silné. A musím říci, že si občas dám i turka, pěkně voní... Kávu piji bez cukru.

Radek: Káva není můj nápoj.

Iva: Nemám ráda turka, naopak mám ráda cappuccino a latté

Katka: V průběhu let jsem pila snad všechny druhy kávy. A zůstalo mi to, kávu piju pořád a různé druhy podle chuti a nálady. Někdy na povzbuzení silné černé espresso, jindy rozpustnou „břečku“ s mlékem, s kamarádkou na poplkání je nejlepší latté... a doma si nejraději z čerstvě umleté arabiky dělám stlačenou kávu. Jediné, co nedělám téměř nikdy, nesladím.

Romana: Dopoledne si dávám silného turka, odpoledne italské kafe, hodně silné, malé, vařené v italském stroječku přes páru. V restauracích si dávám malé silné expresso bez mléka a cukru.

Eva: Piju rozpustné, ale kvalitnější, s mlékem, neslazené. Ráda si dám latté, a když mám, tak dolce gusto. To mám moc ráda, jen kapsle jsou drahé.

Roman: Žádné.

Petra: Rozpustné slabé, tzv. „culifindu“ podle mojí mamky, asi tak půl na půl z bezkofeinového a vždy s mlékem, někdy si udělám starou dobrou meltu. Dobrému latté v restauraci nikdy neodolám.

Markéta: Piccolo bez mléka nebo lungo s mlékem. Takže spíš silné a asi dvě denně.

Helena: Piju zásadně espresso s mlékem, dvojité, tedy silné, chlapské.

Libor: Piju turka ráno a večer, přes den jedno rozpustné nebo z presovače. Bez mléka, bez cukru.

Bára: Běžně piju rozpustné, ale ráda si dám latté nebo silné espresso

Pavla: U mě záleží na tom, kdy kávu piji, respektive kolik mám času. K snídani si dělám v práci rozpustnou kávu. Většinou ne moc silnou. V restauracích si dopřávám espresso, to si dělám i doma o víkendu, nebo když mám čas. Většinou silnější, někdy s mlékem, jindy bez. Někdy nepohrdnu ani turkem. Teď mě třeba zaujalo, jak ho vaří v Srbsku. Tam nasypou lógr do vroucí vody a nechají kávu projít varem i s lógrem. Myslím, že tak se dělá i v jiných zemích. Chci to vyzkoušet.

A co vy, jaké kafe pijete?

Další články v našem magazínu:

Reklama