Když horké dny dosáhnou svého vrcholu, je kadeřník jedinou možnou záchranou pro čtenářky TortuToruToru, aby přežila nastalé vedro. Více v jejím příspěvku k dnešnímu tématu - jak jinak, silně humorně laděném...

Také se v létě potíte? Potřebujete osvěžení a hledáte stinné kouty? Ne tak čtenářka ToraToraTora, která slunce přímo miluje. K dlouhodobému pobytu na něm ale musí učinit určitá opatření...


Už nedávno jsem psala, že miluji léto a slunce s ním spojené. Pravda, letos o tom můžeme plkat jen v značně teoretické rovině. I když jsem zaslechla, že meteorologové léto v dáli zahlédli, ale spíš to byl jen odraz sněhové nadílky. Měli by si tu křišťálovou kouli přeleštit.

Ale vzpomínám na roky, kdy jsem fakt chodila v srpnu v šortkách. Já vím, nevěříte, ale nekecám. Už jsem v jednom příspěvku psala, že slunce žár miluji, vyhledávám a užívám si. Chodím po slunečné straně chodníku, válím se s knihou na poledním sluníčku a slunečník považuji za zdravotní pomůcku pro seniory. I přesto mám Achillovu patu. Tedy vlastně Achillův zátylek. Nesnáším, když je mi vedro na zátylek. Když mám třeba delší vlasy, které ho zakryjí jako péřová duchna. To se pak vařím ve vlastní šťávě a s mramorovým výrazem antické sochy žádám cizí kolemjdoucí o doušek vody či mělký hrob.

Den dva se tak potácím mezi amokem a komatem. Třetí den s prvními paprsky slunce většinou buším na dveře kadeřnictví. Já totiž s culíkem vypadám jak naklíčená brambora v předjaří. Jediný způsob, jak navrátit osobní klimatizační jednotku do normálu je krátký sestřih. Normálně krátké mikádo nechám vyholit vysoko, kam až to učňovská čest těch nebohých dívčin dovolí. Ta úleva se nedá popsat.

S pocitem vítěze a sudoku pečlivě srolovaným v podpaží odcházím hrdě vstříc místnímu písáku a slunečním paprskům.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Téma dne 10. srpna 2011: Co vás v létě nejlépe osvěží?

Posílejte mi své příběhy, úvahy, tipy a postřehy na téma:

  • Co vás v létě nejlépe osvěží?

Zasílat můžete i vaše originální fotografie, doplněné nějakým vtipným krátkým popiskem. Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec, abyste měla šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků totiž vybereme jeden, jehož autorka (nebo autor) od nás získá exkluzivní osvěžující dárek, totiž nový dárkový kosmetický balíček Fa NutriSkin.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail (viz níže) nejpozději do středy 10. srpna 2011, 15.00 hodin.

fa

Reklama