Pro ty z vás, které rády sledujete dění kolem českých celebrit, nebude jméno Martin Tyl jistě neznámé. Tento excelentní kadeřník, mezi jehož klienty patří přední české topmodelky jako Simona Krainová, Taťána Kuchařová, Agáta Hanychová a mnohé další, nyní nabízí své služby i vám.

vvv

S kadeřníkem Martinem Tylem jsem se seznámila téměř před deseti lety. Jeho služeb jsem využila na doporučení své kamarádky, která jej zahlédla v pořadu České televize Vypadáš skvěle. Od první chvíle, kdy Martin mým tehdy zcela zničeným dlouhým vlasům poskytl svou péči, jsem byla jeho profesionalitou nadšená. Za deset let se toho u něj změnilo mnohé, ale já bych za žádnou cenu nevyměnila jeho jako kadeřníka. Od té doby jsem péči o svou bohatou blond hřívu nesvěřila nikomu jinému. Minulý týden jsem se za Martinem vydala do jeho nového holešovického salonu New You, abych vás, čtenářky, přesvědčila, že vypadat skvěle můžete i vy.

Martine, ráda tě opět po dlouhé době vidím. Máme podzim a já bych se tě ráda zeptala, jak mají naše čtenářky pečovat o své vlasy v toto roční období? Číhají na nás nějaké nástrahy?
Podzim je poměrně pohodovým obdobím pro naše vlasy. Nacházíme se v roční době, které pro ně neznamená nikterak markantní zatížení, jako je tomu například v létě, kdy se naše vlasy velmi vysušují a je třeba jim dopřát speciální péči. Po létě je samozřejmě důležité dát vlasy dohromady, nejlépe jejich zkrácením, což je mimo jiné i podzimní trend – tak jako stromy shazují listí, my máme tendenci zkracovat a připravit je řádně na zimu.

Znamená to tedy, že zima naše vlasy zatěžuje?
Problémem v zimním období je jejich hydratace. Všem čtenářkám radím, aby rozhodně v mrazech nevycházely ven s nedosušenou, či dokonce mokrou hlavou. Vystavujete se tak riziku, že své vlasy trvale poškodíte. Omrzlé vlasy zničí strukturu vlasu samotného. A nebojte se nosit teplé pokrývky hlavy, vašim vlasům to jedině prospěje.

Martine, já například čepice v zimě moc nenosím, jelikož se mi pod nimi velmi rychle mastí vlasy…
To je velmi aktuální téma. Na podzim a v zimě se čepice nosí nejvíce, vlasy se více culíkují a přirozeně dochází k tomu, že se naše vlasy daleko více mastí. Obecně se například zdravý vlas mastí daleko rychleji než poškozený. Poškozený vlas má totiž tendenci vstřebávat přirozenou mastnotu a pomaleji se tedy mastí. Pokud máš tedy zdravé vlasy, je přirozené, že se ti mastí rychleji, ale rozhodně bych se čepic nevzdával, obzvláště v mrazech, čepice je výborným módním doplňkem a ochranou.

vvv

Naťukli jsme módní trendy, co je teď nejvíce IN?
Obdobně odpovídám už nějaký pátek a jsem rád, že mohu odpovědět stejně i dnes – nosí se úplně všechno, jde totiž hlavně o zdraví našich vlasů. Ten, kdo se nepohybuje ve fashion prostředí, je možná tento rok trochu šokován, jelikož je v kurzu takzvaný mokrý look. Obecně se ale nyní polevuje od strakatých a různobarevných vlasů, za což jsem rád. Velký nástup dle mého názoru zaznamenají teplé odstíny od zlatavých blond přes meruňkové blond až do zrzavých odstínů. Očekáváme tedy největší nástup zrzek za hodně dlouhou dobu, být zrzavý už nebude terčem posměchu, ale výrazem něčeho zajímavého. A také bych rád dodal, že jsem velmi rád, že se české ženy přestaly bát teplých odstínů a upustilo se od klasické popelavé blond, která je u nás nejvíce zakořeněná. Tato proměna mne velmi těší.

dddd

Martine, proměnu mohou ale naše čtenářky zažít osobně v tomto krásném salonu, je tomu tak?
Přesně tak. Rád bych všechny vaše čtenářky pozval do nového salonu, který je mou obrovskou pýchou, jsem na něj velmi hrdý. Nyní tady máme pevný team mladých profesionálů, který se o každou ženu s radostí postará. Jsem si jist, že budete spokojené. Pokud by měla kterákoliv z vás obavy, je možné k nám přijít zcela zdarma na konzultaci, a až poté se rozhodnout, zda se svěříte do našich rukou. Pokud chcete vidět, jak pracujeme, navštivte naše stránky www.newyou.cz, či se podívejte na videa z proměn www.stream.cz/porady/newyou

vvv

Děkuji Ti za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!

Čtete také:

Reklama