kachní prsa na pomerančích a červeném víně

Kachní maso u nás není až tak oblíbené a používané, jak by si určitě zasloužilo. Každý zná pečenou kačenu s knedlíkem a zelím a nad dalším využitím až tak moc nedumáme. Je to škoda, protože s tímto masem můžete vytvořit dokonalé slavnostní jídlo.

Jednodušší než koupit celou chlazenou kachnu je sehnat si pouze prsa. V jednom supermarketu ji teď nabízeli za krásné peníze, s kůží, a velice kvalitní maso. Koupila jsem proto jedno balení a vyzkouzlila za krátký čas dokonalou pochoutku.

Suroviny

4 kachní prsa s kůží
1 pomeranč
250 ml červeného vína
2 lžíce červeného vinného octa
2 šalotky
1 stroužek česneku
sůl a čerstvě mletý pepř
2 bobkové listy

brambory

Postup

Připravíme si voňavou pomerančovou marinádu s vínem. Smícháme víno, pomerančovou šťávu, vinný ocet najemno nasekanou šalotku a bobkový list. Necháme marinovat nejméně hodinu, nejlépe samozřejmě do druhého dne, aby maso krásně navoněla.

Prsa vytáhneme z marinády, důkladně osušíme, osolíme, opepříme a osmahneme na rozpáleném oleji. Nejprve prsa položíme kůží dolů a osmahneme dokřupava (asi 5 minut). Poté otočíme, zprudka osmahneme a stáhneme teplotu. Smažíme dalších asi 5 - 10 minut, podle toho jak jsou prsa vysoká.

Prsa dáme do pekáčku a odložíme do trouby vyhřáté na 100 °C, aby nám nevychladly, než doděláme omáčku. Marinádu, ve které jsme marinovali prsa, dáme do hrnce a necháme vařit asi deset minut, poté rozmixujeme a necháme varem zredukovat až na hustotu, která se nám líbí. Pokud se nám zdá příliš kyselá, můžeme přidat trochu cukru.

K takto upravenému kachnímu masu jsme podávali pusinky z brambor. Brambory uvaříme, je jedno, jestli ve slupce, nebo se s nimi budeme škrabat a vařit klasicky. Uvařené brambory rozmixujeme, naplníme do zdobícího sáčku a na plech vyložený pečicím papírem stříkáme pusinky, které necháme prudce zapéct pod grilem nebo v naplno vyhřáté troubě.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama