Pokud se právě v těchto dnech rozhlížíte po obchodech a hledáte kabát, který by vám padl jako ulitý, samozřejmě slušel, přiměřeně hřál a byl módní, tak vám nezávidím. Dokážu se vžít do vaší situace.

Nohy už mám ušoupané a stále nemohu narazit na takový, před kterým bych jen vzdychla: „Ach, to je on, mého srdce šampion!“ Pozor, tím nechci vůbec naznačit, že by nebyl výběr, ba naopak: Ale někdy je to horší, než když se rozhodujete mezi pár kousky.

 

Čtěte také:

Kdybych chtěla opravdu módní a trendy kousek, musela bych sáhnout po kabátě, který vypadá, jako byste se vrátila do šedesátých let. Je rovný, s poměrně úzkými klopami, a lehce svěšenými rameny. Materiál připomíná starý dobrý cibelín a už od pohledu trochu kouše. Bývá barevný, někdy dokonce kostkovaný.

Tak v tom vypadám jako sestra „Zilvara“ z chudobince. Tyhle střihy mi vůbec nesluší.  To je móda pro vysoké a štíhlé, a ne pro malé a drobné, jako jsem já.

Dalším letošním trendem je asymetrie. Něco jako křivák v dlouhém vydání. Takový kabát má jednu nevýhodu: vypadá dobře jen zapnutý. Rozdíl mezi oběma přednicemi je dost markantní a v rozevláté podobě to vypadá dost divně.

Dalším trendem je kombinování materiálů. Většinou rukávy bývají z jiné látky, nebo dokonce z umělé kůže. Nic proti ničemu, jako druhý, třetí, čtvrtý kabát do výbavy... Proč ne, ale já hledám kabát, který se tak rychle neokouká.

Hledám klasiku. Buď lehce vypasovaný, nebo rovný, ale s možností přepásání. Netradiční materiál není rozhodně na škodu. A barva? Klidně červený, bordó, nebo zelený.

No řekněte, chci tak moc?

Foto:Topshop, Karen Millen. F&F, Bogner, Esprit

Čtěte také:

Reklama