Bulvár

Kabátek z vetešnictví

Měli jste už nějakou věc, kterou jste nosili léta módním trendům navzdory? Naše čtenářka lilica ano. Přečtěte si její vtipný příspěvek.

Vážení a milí v redakci, patřím mezi jedince, kteří si občas zamilují nějakou věc a jen těžce se jí vzdávají. Pamatuji si, když jsem byla malá a měla asi 4 roky, milovala jsem flakony od voňavek. Vydržela jsem si s nimi hrát hodiny. Když jich pak už bylo takové množství, že maminka neměla v kuchyni místo na vaření, nacpala je do tašky " hadřenky" a vyhodila na smetiště. Jaké však bylo její překvapení, když se podívala po týdnu do toho největšího hrnce v kuchyni. Měla jsem je tam všecky, umyté u studny na dvoře a vytáhla jsem je, jen když šla máma do obchodu, aby nehubovala.

Když jsem nastoupila na střední, potkala jsem kamarádku ve "slušivém" zeleném kabátku. Když mi řekla, že vedle ve vetešnictví mají ještě jeden, letěla jsem jako na křídlech, abych jej měla. Oživila jsem jej límcem z umělé kožešiny, který jsem ukradla spolužákovi. Já se ve svém nejoblíbenějším kabátku vydala i na své první rande s manželem. Když mi z něj pomáhal v hospodě, kde jsme se stavili na grog, zdálo se mi, že si štítivě odfrknul a bral jej jen špičky prstů. Byl cítit naftalínem, protože byl na půdě a právě jsem jej po roce vytáhla, abych s ním honila módu. A to ještě chudák manžel netušil, jak jsem k límci přišla.

Když jsme se vzali, kabátek se mi hodil v těhotenství, protože to bylo takové paletko. Jen límec mi manžel v nestřeženém okamžiku odpáral a vyhodil, i mně už připadal olezlý.

Kabátek jsem opečovávala a bedlivě uchovávala na tajném místě na příští sezonu. Samozřejmě, že jsem měla i jiné kabátky, saka a paleta, ale tento jsem milovala z nostalgie. Když jsem čekala naše druhé robátko, hledala jsem v zimních věcech svůj oblíbený kousek šatníku, ale nenašla jsem jej. Když jsme si pak jednou vyšli na procházku s dětmi, uviděla jsem u popelnic babku Kejvalku v mém zeleném kabátku. Pochopila jsem, že dal manžel kabát k popelnicím a ona si jej oblíbila tak jako já před léty. Nezlobila jsem se, až teď jsem viděla, jak je otřesný, vyšisovaný, nemoderní, ale pořád stejně krááááááásnýýýý!!!

lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá lalico, tak to jste moje krevní skupina. Některé hadérky totiž nestárnou. Ale někteří lidé to prostě nechápou

 

   
09.02.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] átéčko [*]

  enka1 — #1 To byl on. Ten zelenýSml24

  superkarma: 0 09.02.2010, 17:19:04
 2. avatar
  [5] átéčko [*]

  enka1 — #1 To byl on. Ten zelenýSml24

  superkarma: 0 09.02.2010, 17:19:03
 3. [4] German [*]

  Altamora — #3 To si taky myslím! Sml16 

  superkarma: 0 09.02.2010, 16:16:22
 4. avatar
  [3] Altamora [*]

  German — #2 Nejspíš by ten kabát vypadal lépe než ty zmuckané černobílé kabáty z C&C, H&M a podobně Sml16

  1. na komentář reaguje German — #4
  superkarma: 0 09.02.2010, 16:05:02
 5. [2] German [*]

  Ach, jak tohle chápu! K některým kouskům oblečení si taky vytvářím citové pouto.

  Asi před 25 lety jsem si koupila nový zimní kabát. Byl super moderní (taky zakoupený v tehdejší prodejně Luxus, zn.Pragomóda), černobílý-kohoutí stopa a stál tehdy nějakých 1500,-Kčs, což byl můj měsíční plat. Kraloval v mém šatníku asi 15 let, pak jsem usoudila, že by bylo vhodné, aby uvolnil místo něčemu novějšímu. Skončil ve městě u kontejneru, ale jak těžce jsem se s ním loučila! Cukalo mi pak ještě rukama, že se pro něj vrátím, ale naštěstí jsem odolala. I když, naštěstí - jak se to vezme. Možná se jej teď mohla znovu vytáhnout a "honit vodu" - myslím, že by to nikdo ani nepoznal, jak je starý.

  1. na komentář reaguje Altamora — #3
  superkarma: 0 09.02.2010, 15:52:15
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Teď mě napadlo:Kde já mám ten svůj ka...????????????

  1. na komentář reaguje átéčko — #5
  2. na komentář reaguje átéčko — #6
  superkarma: 0 09.02.2010, 15:47:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme