Zimní kabát zřejmě nechybí v žádném šatníku. Přece jenom, když trochu přituhne, rády se schoulíme do něčeho delšího, než je bunda nebo paleto. Poradíme vám, jaké kabáty letí, abyste měla inspiraci.

Jaký typ si vybrat? Sportovní, nebo elegantní? Raději oba.

Důležité je, kam ho chcete nosit. Jestli žijete bohatým společenským životem nebo chodíte ráda elegantně oblékaná, určitě se vám vyplatí kvalitní vlněný plášť. Bez něj se neobejdete, pokud jste „kostýmková“, a přes večerní šaty se také lépe hodí flauš nebo tvíd než sportovní prošívaná „peřina“. Zima je přece obdobím plesů, koncertů a divadel.

Elegantní

Elegance

Elegantní dvouřadový kabát se vzorem rybí kosti a stojáčkem

Sportovní

perovka

Sportovně založené ženy, které chodí hodně do přírody nebo jezdí ne venkov, zřejmě více ocení typy kabátů, které vypadají jako vypasované prodloužené bundy. Jsou lehoučké a náramně hřejí, jako byste byla ve spacáku.

Univerzální

Přepásaný

Jestli chcete něco mezi, to znamená eleganci se sportovním duchem, neuděláte chybu, když si pořídíte tříčtvrteční kabátek. Je to evergreen, který se hodí jak ke klasice, tak k džínům. Vypadá dobře se sukní a silnými punčocháči, ale i s vlněnými jednobarevnými kalhotami.  

Plnější postavy by měly volit klasiku s vertikálními dělícími švy, které zeštíhlují, nejlépe mírně vypasovaný. Ženy s útlým pasem si ho mohou „přeštípnout“ širokým páskem, což je stále velmi módní.

Foto: Takko

Reklama