K podzimu se neváže jenom krása barevné přírody, ale také častý déšť. A když pak zapomenete doma deštník, poznáte to i na vlastní kůži. Někteří lidé ho však zapomínají schválně. Přece nepůjdou s deštníkem.

deštník

Deštník? Přece nepůjdu jak blbec s deštníkem!

Dodnes si pamatuji na svoji bouřlivou pubertu, probíhající za slunce i v dešti. Hanbou bych se propadla, kdybych měla jít na rande s kostkovaným deštníkem. Táta mi ho rval do ruky, když jsem spěchala za jednou ze svých prvních lásek, a bylo to v dešti. Prostě taková „Láska mezi kapkami deště“ která nakonec dopadla podobně jako v tom filmu :)
Později mě zachránil až tuzexový deštík z igelitu, který mi ale v šatně na gymplu ukradli. Vyšla jsem si s ním jen jednou, pak už zase bez.

Tolik deštníků nemají ani v prodejně

Ano, kdybych je poskládala do řady vedle sebe, byl by to slušný počet. Mluvím o ztracených a bůhví kde zapomenutých deštnících. Když už jsem totiž odhodila frajeřinu a deštníky nosit začala, zase jsme je hromadně ztrácela. Pokud stál stovku, vem to čert, ale ty dražší už člověka zamrzely.

Ani levný ani kvalitní

A jsem opět ve fázi, kdy deštníky nenosím. Hned ze dvou důvodů. Za prvé, jezdím více autem a na to přeběhnutí deštník nepotřebuji. Horší, když se mi nepodaří zaparkovat a já pak musím v tom dešti ještě pěkný kus cesty. A za druhé, a to je snad ještě podstatnější – Kvalitní deštník, který byste si i hlídaly, už dnes snad ani neseženete. Ať stojí 50 korun nebo 1000, ze všech za chvilku trčí životaohrožující péra, a místo aby vám deštník vystřelil, tak si z vás akorát tak vystřelí, že nevystřelí.

No prostě s deštníky je to potíž. Kdybych se nestyděla, začnu nosit pláštěnku. Je pohodlná, ale nevím, jestli bych v ní nevypadala jako ten blbec v šestnácti.

Jak jste na tom vy milé ženy-in?

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Dnešní téma jsem nazvala: Deštník, pláštěnka nebo nic

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

 

Reklama