Novinky

K přírodě se chováme macešsky

A už tu máme dnešní první příspěvek, je od čtenářky Simič. Píše v něm o tom, že příroda se neumí bránit, čehož někteří lidé využívají... Aspoň co se týká odpadů.

Souhlasím s Vámi, milá Simič. Bylo by fajn, kdyby o odpadech všichni přemýšleli tak jako Vy. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den.

Připadá mi, že odpadu je čím dál víc. Taky si myslím, že je to tím, že lidé jsou čím dál pohodlnější a čím dál bezohlednější k našemu životnímu prostředí. A proč? Protože příroda se bohužel neumí bránit. Zkuste hodit sousedovi za plot pytel smradlavého odpadu. Tak vám přinejlepším rozbije ústa a šťavnatě vynadá. Když pytel někdo pohodí v lese - za což bych zabíjela - nestane se mu nic. Příroda nic nezmůže, což je velká škoda. Já se snažím odpad co nejvíce zredukovat. Nekupuju zbytečný plast, sklo používám klidně několikrát, noviny a letáky sbírám a jednou za rok vezu do sběrny, zbytek třídím. Učím to i své děti. Úplně nejvíc mě dožírá, když vidím, kolik toho odpadu je úplně zbytečného. Taky žasnu nad inteligencí některých lidí, kteří mají zahradu a dům jako ze škatulky, ale za plotem přetékající popelnici. Tam už to není jejich, to už se jich netýká.

Nechtěla bych se dočkat toho, až se příroda jednou naštve a vrátí nám to naše hospodaření a zacházení s ní i s úroky. Myslím si, že tak, jako se staráme o sebe, měli bychom se starat i o své okolí a přírodní prostředí vůbec. Vždyť nás to nic nestojí, není to žádná složitá práce ani věda. Chce to jen trochu soudnosti a trochu toho pochopení pro chudáka přírodu, která je v tomto bezmocná. Je třeba začít u sebe. Nikomu neupadnou ruce, když bude třídit odpad. Nebolí to, když nebudeme zbytečně kupovat spousty zbytečných obalů. Nedá to práci neodhazovat nic tam, kde to nepatří. A myslím si, že když takto jdete příkladem i dětem, ani je nenapadne odhodit třeba papír na zem, nebo zahodit kelímek v lese. Je to hodně o výchově a o tom, že když má někdo přírodu rád, tak ji přeci nebude ubližovat. Naopak. Kde to jde, tam jí alespoň trochu pomůže. Už jenom tím, že se k ní nebude chovat macešsky, ale právě naopak. Jako ke svému dítěti. Tedy s láskou a porozuměním.

Vaše SIMIČ

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

 • Máte doma hodně odpadků?
 • Třídíte doma odpad?
 • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
 • Co vám nejvíc vadí?
 • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky a budu ráda, když pošlete i fotky. Jedna z vás opět dostane dárek, tentokrát krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODPAD. Předem děkuju!

bb

   
24.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] denkas [*]

  kobližka — #6 Ale některý sou bez krabičkySml80Krabičku bych spíš brala na hořčiciSml30Ta se vždy rozplácne do taškySml80

  superkarma: 0 24.09.2013, 21:19:14
 2. avatar
  [6] kobližka [*]

  denkas — #4 Jo,už tě vidím,jak jsi celá nadšená,že třeba ta zubní pasta je bez obalu krásně zmačkaná Sml52Sml52Sml52,ale někde jsou obaly opravdu navíc.

  1. na komentář reaguje denkas — #7
  superkarma: 0 24.09.2013, 16:30:59
 3. avatar
  [5] enka1 [*]

  denkas — #4 To je fakt, že mnohé by ani obal nepotřebovalo, jenže to my nakupující neovlivníme, výrobci, ti  by mohli

  superkarma: 0 24.09.2013, 13:39:17
 4. avatar
  [4] denkas [*]

  Ten bordel kolem silnice a v lese,to je hrůza!Jestlipak lidi,kteří tak rádi nadávají na cestáře vědí,že ty cestáři to po nich pak sbírají Sml80 Já když vidím ty vysypaný pytle u lesa,tak bych taky vraždila.

  enka1 — #1 Ale kolikrát si řikám,že je těch obalů moc.Proč sou třeba zubní pasty ještě v krabičceSml80Nebo olejovky,.a spousta jiných věcí.A pak ty nešťastný plastový láhveSml22

  1. na komentář reaguje enka1 — #5
  2. na komentář reaguje kobližka — #6
  superkarma: 0 24.09.2013, 13:34:42
 5. [3] MaVy [*]

  ale ona nám to občas vrací povodně,hurikány,sopky,...dobře nám tak,celému lidstvu

  superkarma: 0 24.09.2013, 12:48:36
 6. avatar
  [2] kobližka [*]

  enka1 — #1 No,napadlo mě,že bychom to rovnou po zaplacení za pokladnou vyndaly z těch přebytečných obalů a nechaly to tam....

  superkarma: 0 24.09.2013, 11:47:54
 7. avatar
  [1] enka1 [*]

  Jak můžu nenakupovat zbytečné obaly? V každém je něco, co potřebuji koupitSml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  2. na komentář reaguje denkas — #4
  superkarma: 1 24.09.2013, 10:34:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme