Od chvíle, kdy jsem utrpěla psychickou újmu, která se mě pevně držela několik let, a kdo ví, zda se vůbec pustila, jsem vyhodnotila, že svým dětem nikdy nepřipravím takové trauma jako naši mně.

mikulas

V dobré víře pozvali moji rodiče v mých necelých šesti letech domů Čerta s Mikulášem a Andělem. Čert burácel v předsíni a na mě se pomalu plížil šok. Vibracemi jsem připomínala starou ždímačku a přerývaně jsem se toho člověka v černém chlupatém čemsi snažila uspokojit modlitbou „Andělíčku, můj strážníčku...“

Nutno podotknout, že šlo patrně o sadistu, který se celý rok těšil, až bude moci bez trestně vyjít na ulici a mučit děti. Kdo ví, třeba mu v dětství banda výrostků rozšlapala kyblíček, nicméně za to já nemohla.

Ta obluda udělala, asi někdy kolem pasáže „...duši, tělo opatruj...“ tři kroky dopředu a zadupala. Nato se moje tělo zcela nekontrolovaně plavmo a s šíleným řevem vrhlo pod konferenční stůl. Maminka se tomu pitomci snažila zastoupit cestu, neb patrně vyhodnotila, že zkolabuji v příštích pěti sekundách. Leč obešel ji a jal se mě za nohu tahat zpod stolu s tím, že mě trčí do „TOHODLE PYTLE - HEHE!“

Pojednou jsem jeho huhlání začala slyšet jen z dálky a s nějakou podivnou ozvěnou. Následně jsem akčně a kvalitně omdlela. Probrala jsem se v posteli. Nade mnou stála maminka i otec.

Týden jsem v noci usínala asi tak na pět minut a pak se budila pokaždé s šíleným řevem. Odmítala jsem sama spočinout i na záchodě a na večerní hrátky mohli moji rodiče s jistotou zapomenout na hodně dlouho. Možná proto se tak zpozdila s příchodem na svět má sestra. Spala jsem s nimi občas ještě v jedenácti letech. Sestru patrně vyrobili, když byli jednou na nákupu a já u babičky.


Jsem kategoricky proti tomu, aby se děti strašily, a nikdy jsem neměla to srdce, aby u nás čert překročil práh.

Podívat z okna, ano. Vysvětlit, že se dítěti, když je s námi, nemůže nic stát, protože my jsme tam od toho, abychom ho chránili, a ne že ho klidně podrazíme a pozveme na něj nějakou obludu!


Dnešní téma dne je naprosto jasné a myslím, že pro vás bude hodně inspirativní.

  • Jak u vás probíhá a probíhal Mikuláš?
  • Máte vy sami nějakou podobnou zkušenost jako já?
  • Co si myslíte o strašení dětí?

Piště, pište – můžete už od této chvíle na redakce@zena-in.cz. Uděláme si to veselé.

  • Vyhlásíme soutěž z minulé editace.
  • Pustíme do světa nějakou novou vypečenou soutěž.
  • Vyhlásíme Chcípáka a Borce dne.

A na autora vylosovaného příspěvku bude čekat punčocha s... tak pokud byl hodný, bude tam kosmetika. :-)

Reklama