Naše společné dnešní téma se bude točit kolem našich rodičů, prarodičů, předků blízkých i vzdálených, a hlavně kolem předávání genetických informací. Ne vždy jsme spokojení s tím, co jsme po kom zdědili.

dad

Za sebe mohu říci, že jsem co do podoby dokonalou kopií svého otce v ženském vydání. Škoda, že nemám žádnou fotografii, kterou bych vás ohromila. Je to tím, že se maminka brzy rozvedla a fotografie schramstla díra času. Musíte mi proto věřit.

Ne se všemi věcmi, které mám po něm, jsem zcela spokojená. Kupříkladu nos. To ramínko, které jsem podědila, bych klidně postrádala a vyměnila ho za mámin roztomilý knoflíček. Tvar obličeje, oči, tvar obočí pak vcelku neřeším s tím, že jsem mohla dopadnout i hůř.

Na druhou stranu jsem mu vděčná, že má rovné nohy, i když mohl mít malinko tlustší, abych v minisukni nevypadala jako reklama na hlad.

Zdědila jsem po něm prsa. Mrzuté.

Ostatní záležitosti jsou více méně zase dílem ženské linie mých předků. Například zálibu v magii a řekněme i určité dary v této oblasti jsou hodně dílo maminčiny maminky a její maminky, které se v tomto oboru vcelku úspěšně prosadily.  

Za přívětivé stránky svého charakteru vděčím dílem genetické informaci maminčina otce a maminky, a dílem je to i otázka výchovy těchto dvou vzácných lidí.

Mohla bych být průbojnější, což je v mém případě následek směsi genů dědy, mámy a otce. Holt lokty jsem nezdědila, ale již s tím handicapem umím žít.

Máma má zelené oči. Moc jsem to vždycky chtěla. Otec má hnědé. Tady si příroda řekla, že mě podělí rovným dílem. Naštěstí ne tak, že bych měla jedno oko zelené a jedno hnědé. Moudrá matka příroda tyto dvě barvy u mě dobře namíchala. Je to trochu, jako když smícháte zahradní hlínu s obsahem pískoviště a přidáte trochu žabince.

Přijde mi nesmírně pozoruhodné, že člověk je vlastně hybridem všech možných genů, a přesto to zvládne příroda zpravidla udělat tak, že se na tu její směs, na ten experiment dá ve většině případů dívat.

Zajímavé je, že mé dcery mají podobu svých otců co do vizáže, ale povahou nejsou po nich ani jedna. Zřetelně u nich pozoruji svůj model, což zcela skromně pokládám za klad.

Na téma „Po kom jste a jste s tím spokojeni?“ dnes pište své příspěvky, příběhy a názory na redakce@zena-in.cz

Reklama