Tatínek čtenářky s nickem Juřičková měl opravdu smůlu na vánoční rodinné setkání. Tři roky po sobě ho zastihl po cestě mikrospánek.

Přeji všem čtenářkám krásný a hlavně pohodový den:).
Také jsem se rozhodla dnes přispět k tématu mikrospánku.

Mě osobně se mikrospánek „zatím“ netýkal,a doufám,že ani nebude.
Ale před mnoha lety,když jsme byli ještě s bráchou malé děti,tak se mikrospánek stal našemu taťkovi při jízdě s autem. A to tři roky po sobě. Pokaždé to bylo před vánocemi. Jeden rok jel taťka navečer od babičky domů,a měl mikrospánek,vyboural se. Auto bylo na odpis,ale taťka byl jen pomlácenej.Rok na to jel také před vánocemi,zase od babičky.Tentokrát s ním jel můj brácha,tehdy mu bylo kolem 5let.Taťka měl opět mikrospánek,a vybourali se kousek od hřbitova.Kotrmelce s autem.Auto zase na odpis,opět vyvázli oba dva jen se šrámama. Pamatuju si,jak mamka brečela,když se vrátili domů.:(.

No a další rok jsem s bráchou a taťkou jela i já.Opět před vánocema,opět v podvečer.Jeli jsme domů od babičky.Pamatuju si to dodnes,jak před námi najednou byli naskládané panely.V prvním momentě mi hlavou proběhlo,že si z nás zas taťka dělá legraci.Někdy totiž zakličkoval,a my jsme z toho jako děti měli legraci.Jenže tentokrát se ozvala rána,tma a najednou otevřu oči a vidím,jak jsem přední kapotou naražený na stromě v příkopě.:(.Taťka měl mikrospánek.  Hned na nás s bráchou mluvil,honem z auta. Za chvíli jeli kolem nějací lidé,a ty nás odvezli domů.Auto zas na odpis. Naštěstí jsme ale byli všichni v pořádku. Chudák mamka,už doma trnula hrůzou kde jsme.:( Pamatuju si to dodnes.Bráchovi bylo 6 a mě 10. Taťka byl tenkrát moc unavený,opravovali s mamkou dům,kam jsme se nastěhovali. Takže z práce další práce.

Od té doby se něco takového taťkovi už nepřihodilo,a já doufám,že už nikdy nepřihodí.

Tak vám všem přeji ať vás mikrospánek nepotká,hlavně ne za volantem. A pokud vás potká,tak ať je to doma u počítače,když vám padne večer hlava únavou:)

Juričková

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

Mně ta hlava u počítače padá už teď, odpoledne :) A to mám ještě sednout za volant.
Děkuji za skoro až tajemný vánoční příspěvek. A tatínkovi ať už se mikrospánek vyhýbá.
Saša

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama