Maminka s nickem Juričková umí nakupovat s předstihem. A také s rozumem. Jednoho školáka už doma má, druhý přibude další rok.

Nové věci do školy a školky nakupujeme s dětmi moc rádi.

Přeji všem čtenářkám příjemný den:)
Abych to vzala popořádku,mám zatím školou povinné jedno dítě,a to ve třetí třídě.Druhé děcko půjde do první třídy příští školní rok.
Aktovku u nás nenosí Ježíšek,nelíbilo by se mi,kdyby skoro celý rok ležela ve skříni:(.První syn si ji vybíral sám,já jsem pouze dohlížela,aby měla vypolstrovaná pevná záda,reflexní proužky.Syn byl nadšený,a proto i druhý syn si aktovku bude vybírat sám:-)....Jelikož,co kdyby se Ježíšek netrefil,a přinesl nějakou „blbou“ tašku,která by se nelíbila:(.To opravdu neriskuju,ani riskovat nebudu:)

Na nic nám nikdo nepřispívá,jak já říkám my nemáme „sponzory“,jako moji známí. Nevidím na tom nic strašného,jen mě pak štve,když známí kolem fňukají jak je všechno drahé,ale přitom jim polovinu věcí a potravin sponzorují rodiče.:(.
My si nestěžujeme,a co je třeba, dětem pořídíme. Děti alespoň vědí,jak jsou některé věci drahé,a že se na spoustu věcí musí našetřit. Myslím,že to je pro ně dobré,že nejsou zvyklý,že jim všechno padá do klína,a že ne všechno můžou mít teď a hned.
Školní potřeby kupujeme většinou o prázdninách,to samé obutí-cvičky,bačkůrky,pantofle,oblečení na tělocvik,do školky.Je to najednou pálka,a tak si dávám koruny předem stranou.

Obě děti navštěvují každý školní rok nějaký kroužek.Ještě vloni to byla keramika,ale letos to bude výtvarný kroužek na ZUŠ. Oba kreslí pěkně,tak uvidíme. Kufřík s kreslícími potřebami byla taky větší částka.Kluci už jsou natěšený,dnes mají první hodiny výtvarky:) Jinak ještě chodí na hasičský kroužek,a to druhým rokem.
Další výdaje přicházejí postupně ze školy-učebnice,srpš,mlíčko,a přijdou divadla,dále už teď v říjnu výlet na víkend. Ve školce zatím srpš,divadla.U obou dětí obědy,družina.

Příští školní rok,to zas bude větší zápřah s placením,a to máme jen dvě děti,a zatím budou oba na základní škole.Pro rodiče s více dětmi to musí být těžší,nebo pro rodiče dětí na střední či vysoké škole vůbec.
Je toho sice dost,ale i tak si myslím,že jsme na tom s placením ještě slušně.

Všem vám přeji příjemný školní rok,a užívejte si dokud máte ještě takhle malé či menší děti...já se o to snažím,jelikož to rychle utíká:)
Juričková

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Tak to máte pravdu, utíká to rychle. Člověku zůstanou jen vzpomínky (ale také trochu víc plná peněženka :)
Děkuji, že jste napsala. Pěkný příspěvek.
A pozdravujte školáka
Saša

Téma dnešního dne: Ta škola nás zruinuje

Ať už máte školou povinné děti nebo vnuky, vyjádřete se k tomuto aktuálnímu tématu.
A napište i vy, které třeba právě studujete.

  • Zdají se vám výdaje za školní pomůcky vysoké?
  • Nebo je zvládáte?
  • Pomáhají například babičky a dědečkové?
  • Nosí aktovku s předstihem už Ježíšek?
  • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
  • Za co jste utratily nejvíc?
  • Využijí vaše děti všechno, co dostanou ve škole na seznamu?
  • Kolik vás stojí zájmové kroužky?
  • Štve vás, že zrušili „pastelkovné“, proč myslíte, že to udělali?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním krásným dárkem, na který už by ji asi po nákupu nezbylo – parfémem Slip Daring od firmy Avon

parfem

Reklama