.

Juraj Herz se vrací na Jezerku s mrazivou komedií Dědicové

Novinky

Juraj Herz se vrací na Jezerku s mrazivou komedií Dědicové

Divadlo na Jezerce naděluje svým divákům po novém roce další komediální titul. Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Pro pražskou nuselskou scénu ji nazkouší oceňovaný režisér Juraj Herz. Premiéru výtečné černé komedie s názvem Dědicové s Miroslavem Etzlerem plánují na Jezerce 17. března 2016.

divadlo

„Není to obyčejná hra, je to černá komedie a takové mám rád“, říká o chystané novince Juraj Herz - originální tvůrce, který má na svém filmovém kontě takové snímky jako Petrolejové lampy, Holky z porcelánu, Spalovač mrtvol či Upír z Feratu. Teď se Juraj Herz vrací na Jezerku potřetí, po úspěšných inscenacích “Petrolejové lampy” a “Sklenka sherry” zinscenuje mrazivou komedii Alaina Kriefa “Dědicové”.

„Přečetli jsme společně asi dvacet pět textů, ale po prvním přečtení komedie Dědicové mně Juraj telefonoval s otázkou, kdy může začít zkoušet,”prozradil principál Jezerky Jan Hrušínský ”Ve hře jsou výborné herecké příležitosti a mám radost, že do našeho hereckého souboru poprvé vstoupí Miroslav Etzler,” dodal. Herecké obsazení je doplněné Terezou Němcovou, Kristýnou Hrušínskou, Martinem Sittou, Martinou Hudečkovou a dalšími.

divadelní

Hra začíná tím, že dědicové se sejdou v bytě zesnulého fotografa Pascala. A smutek začne odkrývat různá tajemství. Jak se zdá, poslední vůle neexistuje, a tak rodina bez skrupulí přejde k rabování, protože dědit chtějí všichni! A když se kromě přítelkyně nebožtíka přihlásí ještě milenka, a do toho přijde instalatérka opravovat plynový kotel, začne jít opravdu do tuhého.

Dědicové se představí premiérovému publiku Divadla na Jezerce v režii Juraje Herze 17. března 2016.

Další  novinkou Divadla Na Jezerce, která se na jaře začne zkoušet, bude dlouho očekávaný Shylock v režii Radka Balaše s Milanem Kňažkem v titulní roli.  Hra bude mít na Jezerce českou premiéru 28. dubna 2016

juraj herz

Juraj Herz (* 4. září 1934 Kežmarok), režisér, scenárista a herec Herzova tvorba se řadí k české nové vlně 60. let. Mezi nejznámější filmy J. H. patří na Oscara navržený snímek Spalovač mrtvol, televizní film Sladké hry minulého léta, za který získal Zlatou nymfu a Grand Prix na MTF Monte Carlo, drama Petrolejové lampy, uvedené na FF v Cannes. Za své celoživotní dílo také obdržel v roce 2009 Českého lva. V roce 2010 byl na festivalu v Karlových Varech poctěn Křišťálovým glóbusem za dlouholetý umělecký přínos světové kinematografii.

www.divadlonajezerce.cz

   
03.02.2016 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [5] kobližka [*]

  Na pana Kňažka se vždycky ráda podívám.

  superkarma: 0 03.02.2016, 14:58:29
 2. [4] Ferdicek [*]

  Sml67

  superkarma: 0 03.02.2016, 14:28:12
 3. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  to rabování dědiců je ze života Sml22

  superkarma: 0 03.02.2016, 13:40:17
 4. [2] kozeluhova [*]

  Má většinou "mrazivé" filmy a hry

  superkarma: 0 03.02.2016, 13:26:24
 5. [1] bobani [*]

  pan Herz je kvalita

  superkarma: 0 03.02.2016, 13:08:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme