Říká se, že láska prochází žaludkem. Nevím, jestli to ještě platí tak doslova, vždyť dnes vaří skoro každý! V případě americké kulinářské legendy Julie Child to tak ale bylo!

A to přitom do svých dvaatřiceti let prý nevzala vařečku do ruky. Nějak to asi neměla zapotřebí. Pocházela totiž z prominentní rodiny. Ovšem hlavním důvodem bylo, že neměla tu správnou motivaci. Později vzpomínala: „Bylo mi dvaatřicet, když jsem začala vařit. Do té doby jsem jen jedla.“

Julia ChildJulia se narodila se v roce 1912 v Kalifornii. Tatínek vlastnil rozsáhlé latifundie a několik dolů, maminka byla dědičkou továrny na výrobu papíru. Sportovně nadaná Julia vystudovala ženskou univerzitu Smith College. Za druhé světové války měla v plánu nastoupit do ženského armádního sboru, ale nevzali ji. Byla hodně vysoká a robustní, měřila 188 centimetrů! Proto přijala místo v americké zpravodajské službě OSS, předchůdci dnešní CIA. Často měnila svá působiště, pracovala například v Číně či na Ceylonu. Tam se v roce 1945 seznámila se svým budoucím manželem. Paul Child byl o deset let starší a o hlavu menší. Brzy si ji získal, a tak to přestala řešit. Byl to mimořádně inteligentní člověk, psal básně, maloval, skvěle fotil a byl gurmet! Julii velice fascinovalo, s jakým požitkem jedl. Moc to zpočátku nechápala, ona do té doby jídlo příliš neprožívala.

Vzali se v roce 1946 a o dva roky později získal Paul diplomatické místo v Paříži. Julia ho tam jako milující ženuška samozřejmě doprovázela. A zcela podlehla kouzlu francouzské kuchyně. První jídlo v nové zemi  - platýze - ochutnala v proslulé restauraci La Couronne v Rouenu hned po příjezdu. A barvitě to vylíčila ve své knize Můj život ve Francii. Vůbec si Paříž a celou Francii okamžitě zamilovala! Tomu se snad člověk ani nemůže divit! Zatímco Paul propagoval americkou kulturu, Julia nasávala kulturu francouzskou.

Protože nebyla moc šikovná na vaření, přihlásila se do kurzu Le Cordon Bleu, nejvyhlášenější kuchařské školy v Paříži. Je zajímavé, že v kurzu byla jedinou ženou mezi mnoha muži. A vařit se skutečně naučila! Sice zpočátku její výtvory nebyly nic moc (aspoň tak prý na to vzpomínala), ale protože byla od dětství houževnatá, výsledky se přece jen dostavily.

Na jiném kurzu o něco později pak potkala dvě dámy - Simone Beck a Louisette Bertholle. V roce 1951 začaly všechny tři společně pořádat anglické kurzy pro pařížské Američanky, které chtěly svým manželům uvařit něco jiného než jen jídlo z „pytlíku“. Konaly se v Juliině pařížské kuchyni pod názvem L’école des trois gourmandes (Škola tří gurmánek). Jejich dalším plánem bylo napsání francouzské kuchařky pro americký trh. Úkolem Julie jako rodilé Američanky bylo zkontrolovat a opravit text po pravopisné a stylistické stránce. Jenže Julia začala recepty zkoušet a zjistila, že se moc podle toho vařit nedá. Tím se práce protáhla na několik let. Childovi se mezitím z Paříže stěhovali do Marseille, Osla, Bonnu a dalších míst a pak se vrátili do Spojených států. To už Julia vaření zcela propadla. Na cestách se seznamovala s místními kuchyněmi, sbírala recepty, překládala je a hlavně zkoušela. A pak začala psát sama kuchařské knihy. Především se ovšem snažila americkým hospodyňkám přiblížit kuchyni francouzskou. Její kniha Mastering the Art of French Cooking  (Umění francouzské kuchyně) se stala bestsellerem. Byla výsledkem téměř desetileté práce.

Knihy Julie Child

Knihy Julie Child

Rozhodující pro úspěch knihy bylo to, že ji Julia dostala možnost představit v Bostonské veřejnoprávní televizi. Udělala to opravdu originálně. V přímém přenosu místo nějakého tlachání připravila vaječnou omeletu s houbami. A diváky měla okamžitě na své straně  - svou bezprostředností a humorem. Díky obrovskému ohlasu dostala smlouvu na pořad The French Chef, který se nakonec vysílal deset let.

Měl velkou sledovanost, i když v Americe nebyl zdaleka první. Byl ovšem první, který nezdravě se stravujícím Američanům ukázal, jaké delikatesy se vaří ve Francii. Julia byla velice přirozená. Radila také divačkám, jak nedělat z vaření vědu a jak skrýt případné nedostatky. Razila heslo, že v kuchyni vás hosté nevidí.

V sedmdesátých a osmdesátých letech pak bývala hostem ranní show Dobré ráno, Ameriko! Když Paul přestal pracovat v diplomatických službách, začal dělat Julii manažera. Julia získala mnohá ocenění. Stala se první ženou, která byla uvedena do Síně slávy kulinářského institutu. Za peníze, které jim vydělaly kuchařky, si mohli Childovi pořídit domek v Provence. Oba manželé se dožili úctyhodného věku. Paul zemřel ve svých dvaadevadesáti letech a Julia ho následovala přesně za deset let  v roce 2004 – dva dny před svými dvaadevadesátými narozeninami.

Julie and Julia

Meryl Streepová jako Julia Child ve filmu Julie & Julia

Život Julie Child se stal v roce 2009 inspirací k filmu Julie & Julia. Roli Julie Child skvěle ztvárnila Meryl Streepová. Film se u nás promítal bohužel jen krátce, v televizi ho – myslím – vůbec nedávali. Má nadšené obdivovatele i odpůrce. Patřím k těm prvním – vždyť velká část filmu se odehrává v Paříži!

Můžete si přečíst i o dalších zajímavých ženách:

Reklama