Další krásný, ale zároveň i smutný příspěvek přišel od čtenářky s nickem jukl. Posílá i dvě roztomilé fotografie.  

Dobrý den, sourozenecké téma mě oslovilo a tak jsem se dala do psaní.

Mám jednoho mladšího bratra. Mamka mi vyprávěla, že když přišla s mým malým bratříčkem z porodnice, tak já jsem se ztratila a nemohli mě najít. Po intenzivním hledání mě objevili schoulenou a plačící a prý jsem tehdy mamince s pláčem říkala: „Ty už mě nemáš ráda.“ Byly mi tehdy čtyři roky a samozřejmě si nic z toho nepamatuji.

Rozdíl čtyř let je celkem dost a bratr se mě držel jako klíště. V době dospívání už mi byl téměř na obtíž, neb já už měla docela jiné zájmy, ale jinak máme mezi sebou dobré vztahy. Oba máme své rodiny a pravidelně se scházíme u našich rodičů. Bratr je spolehlivý a velmi pracovitý, nikdy neodmítl žádost o pomoc a stejné je to i z mé strany. Jsem ráda, že ho mám. Posílám naše společné foto z roku 1975.

Já sama mám dva syny, kteří jsou od sebe pouhé dva roky a myslím si, že tento odstup je ideální. S manželem jsme se tenkrát dohodli, že budeme mít děti takto za sebou, vychováme je společně a pak budeme mít čas na sebe. Bohužel osud to chtěl jinak, manžel tragicky zahynul, ještě než se druhý syn narodil. Nebudu psát, jak to bylo těžké, to už mám dávno za sebou a život šel dál. Veškerý čas jsem věnovala dětem, dnes už jsou synové dospělí, každý má úplně jiné zájmy. Starší se věnuje natáčení a mladší je celou svou duší fotbalista po svém otci, kterého nikdy nepoznal. V dětství co dělal jeden, musel dělat i druhý. Oba měli dobré školní výsledky, jeden táhl druhého a naopak. Já se snažila měřit stejným metrem, ale ne vždy to šlo. Starší býval často nemocen, pobýval několikrát v nemocnici a tak byl tím rozmazlovanějším, i když by to logicky mělo být naopak. Zatím jsou oba synové ještě doma, pomáhají si a vycházejí si vstříc. Doufám, že jim to vydrží i do budoucna. Posílám foto, kdy byli ještě malí roztomilí chlapci.

S pozdravem a přáním hezkého dne

jukl

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

sbratrem

kluci...

______________________

Klobouk dolů před Vámi, že jste ustála to, co Vám opravdu krutý osud nachystal. Ale máte krásné kluky, ti Vám tu prožitou bolest jistě pomohli překonat.
A jinak ta „retro fotografie“ na té jste s bráškou kouzelní :)
Děkuji, že jste napsala, mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama