Novinky

jukl: Dobrou školu dělají dobří učitelé

Další příspěvek přišel od čtenářky s nickem jukl, která pracuje ve školství a tak je jí dnešní téma blízké.

Krásný den všem,
pracuji ve školství a tak toto téma je mi velice blízké. Pracuji ve škole státní, děti tu máme různé - nadané, průměrné i podprůměrné, z různých sociálních vrstev i s různými poruchami učení. Ve třídách je většinou maximální počet žáků. Pozornost potřebují žáci nadaní i ti s poruchami učení, každý žák potřebuje individuální přístup...Není to práce jednoduchá, je dobré využívat asistenty pedagoga, na které bohužel nejsou peníze...

Se soukromými školami jsem nikdy nepřišla do styku, moje děti prošly státními školami. Byli oba výborní žáci, možná kdyby bylo financí nazbyt, uvažovala bych i o škole soukromé. Soukromé školy určitě nejsou dostupné všem. Po maturitě  mladší syn uvažoval studovat obor, který byl jen na soukromé škole, bohužel finanční situace nám to nedovolila. Starší syn studuje na Karlově universitě a je spokojený. Náklady jsou tady samozřejmě také nemalé.

Oba synové prošli stejnou základní školou. Konkrétní znalosti a dovednosti se u nich lišily, pokud na určitý předmět měli jiného kantora. Známkování je věc velice subjektivní a u každého kantora je to jiné. Starší syn absolvoval státní gymnázium, mladší státní průmyslovou školu, kde měl individuální plán z důvodu profesionálního hráče v kopané. Nebylo jednoduché tyto dvě rozdílné záležitosti skloubit. Naštěstí zdárně odmaturoval i díky velmi obětavým učitelům - individuální příprava. Vždy záleželo na osobnosti učitele a na jejich přístupu ke studentům.

Myslím si, pokud žáci a studenti opravdu stojí o vzdělání, není co řešit. Je spousta dobrých škol, které dělají dobří učitelé.

S pozdravem a přáním hezkého dne
jukl

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Hezky jste to napsala, hlavně jste přímo u zdroje, takže víte svoje.
I Vám přeji krásný den a hodně trpělivosti se žáky.
Saša

Téma dnešního dne: Školy soukromé versus státní

 • Jaký je váš názor na školy státní a školy soukromé?
 • Jsou soukromé školy podle vás jen pro vyvolené, nebo jsou dostupné všem?
 • A nevyrovná se školné ve školách soukromých pomalu už k učebním pomůckám ve školách státních?
 • Na jakou školu chodí vaše děti?
 • Pokud na soukromou, od jaké třídy? Už od první základní?
  Nebo až na střední, na vysokou?

Těším se na vaše příspěvky a taky, že se něco nového dozvím :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Vlastivědnou knihou: Putování s knihou a meruňkovým šamponem Garnier (ten je pro děti)

ddd

   
05.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] macasev [*]

  Myslím si, že školu opravdu dělají učitelé. Měli jsme na střední pár starých bardů, kteří nám učivo i přes náš silný odpor dokázali do hlav našlapat, byli velké autority a dodnes na ně vzpomínám. Naopak u svých dětí spíš pozoruju trend učitelů, přijdu, odvykládám a přeberte si to jak chcete. Málo který dokáže pro svůj předmět nadchnout.

  superkarma: 0 05.02.2014, 20:43:47
 2. [1] dadma [*]

  Určitě  dobří učitelé jsou základ.Ale někdy by se mohli i na hlavu postavit a když se děti nechtějí učit, nechodí do školy a když přijdou,tak jsou sprosté a vyrušují .A rodiče? Jedni přijdou učitelce ještě vynadat a druzí přijdou, že je dítě doma také neposlouchá a že si s ním neví rady.U nás na severu běžná realita.Samozřejmě nejsou všechny takové děti,ale ti jsou na tom biti,protože se naučí o hodně méně, než by mohly.

  superkarma: 0 05.02.2014, 16:52:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme