Bulvár

Jubileum 80 let založení vinařského družstva v Čejkovicích

Templáři z Čejkovic vzdali hold Karlu IV. Dvě významná, kulatá a vzájemně propojená výročí připadla na letošní rok. Před 700 lety se narodil největší český panovník, král a císař Karel IV., který byl hlavním hybatelem mohutného rozvoje vinařství v Českém království. A před 80 lety bylo založeno vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice, které se k odkazu Karla IV. otevřeně hlásí, třeba prestižní řadou vín nazvanou po českém Otci vlasti. Dalším holdem k vlastnímu kulatému výročí Templářů je unikátní obrazová výstava zachycující nejdůležitější okamžiky čejkovických vinařů za posledních 80 let života. Ta bude v templářském historickém sklepení k vidění od června do prosince letošního roku.

Templářské sklepy Čejkovice sdružují téměř 360 vinařů z čejkovické oblasti. Díky tomu mají pravděpodobně nejširší kolekci vín v České republice. Vína jsou rozdělena do několika řad a edicí, které jsou určené do gastronomie i přímým zákazníkům. „Naše nejlepší vína jsou zařazená do řad Sanctus Victoria a Diamond Collection, další zajímavá vína nabízejí řady New Cross a New Age, jejichž výjimečnost spočívá v jedinečnosti odrůd, neboť se jedná o nově vyšlechtěné rezistentní odrůdy, jejichž pěstování se obejde bez chemických přípravků a průmyslových hnojiv,“ vysvětluje obchodní a marketingový ředitel společnosti Lukáš Lukáš.

templáři

Společnost Templářské sklepy Čejkovice navazuje na vinařskou tradici řádu templářských rytířů, kteří se v Čejkovicích usadili ve 30. letech 13. století. Díky tomu mají Templářské sklepy mimořádně vřelý vztah k naší minulosti, což se odráží také při přípravě speciálních edicí, jako je již zmíněná kolekce s názvem Karel IV. Navíc část výnosu z prodeje této unikátní řady bude věnována na obnovu některé z monumentálních staveb z doby Karla IV.

Do edice Karel IV. zařadili Templáři svá nejlepší vína a láhve z této slavnostní kolekce potěší také z vizuálního hlediska. „Na etiketách z ručně vytrhávaného papíru jsou doslovná usnesení císaře Karla IV. vydaná k pěstování vinné révy u nás. Po rozlomení originálních pečetí na etiketě je možné získat další informace o přesné poloze vinice i o technologickém postupu výroby vína,“ popisuje novinku obchodní ředitel Lukáš Lukáš s tím, že každá láhev z této limitované edice je navíc opatřena výrobním číslem, díky čemuž je možné na stránkách www.templarske-sklepy.cz sledovat, kolik lahví zbývá z jednotlivých odrůd zařazených do dané řady. A zakoupit si tak třeba úplně poslední exemplář.

   
13.06.2016 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [3] janavys [*]

    Slušná vína, gratulace k výročí!Sml16

    superkarma: 2 13.06.2016, 21:07:10
  2. [2] bobani [*]

    gratulace !

    superkarma: 0 13.06.2016, 08:44:05
  3. [1] Andreadornova [*]

    Sml67

    superkarma: 0 13.06.2016, 07:07:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme