.

Jubilejní 20. ročník tradičního projektu Daruj hračku chce letos splnit 4 930 vánočních přání ze 70 domovů

Novinky

Jubilejní 20. ročník tradičního projektu Daruj hračku chce letos splnit 4 930 vánočních přání ze 70 domovů

I letos se mohou dárci z Čech, Moravy a Slezska podílet na „ježíškování“ a zapojit se tak do tradičního charitativního projektu Daruj hračku. Letošním cílem je splnit 4 930 vánočních přání dětí a klientů s různými handicapy ze 70 dětských domovů a zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Lidé mohou nakupovat dárky ze seznamu přání GLS Česká republika, hlavní přepravní partner projektu, odhaduje, že letos odveze opět plné 2 Jumbo kontejnery vánočních dárků, tj. téměř 100 m3. Generálním IT partnerem kampaně je Leksys Olomouc.

Daruj hračku je charitativní akce s 20letou tradicí. Jedná se o jedinečný projekt, díky kterému se mohou dárci stát Ježíšky a konkrétním dárkem splnit Vánoční přání zcela konkrétnímu člověku, kterému to jeho přání nemá kdo nebo za co splnit. „Jsme nesmírně rádi, že si lidé na předvánoční akci zvykli a pravidelně plní nejrůznější přání dětí a klientů. Projekt každoročně organizují lidé s handicapem, naši manažeři na vozíčcích, kteří se i přes nepřízeň osudu snaží inspirovat a najít další dobrá srdce. Díky obrovskému úsilí se nám vloni podařila splnit přání v hodnotě necelých šesti a půl milionu korun,“ vysvětluje Pavel Klempíř, ředitel organizace Tango-manažeři na vozíčcích a projektu Daruj hračku.

hračka

Ježíšci mohou donést dárky do ParcelShopů nebo je nechat zdarma odvést

GLS je již pátým rokem generálním přepravním partnerem projektu, pro který zajišťuje bezplatnou přepravu celostátní předvánoční akce ve prospěch dětí a klientů s různými handicapy. Zároveň s tím poskytuje ZP manažerům akce i zázemí své centrály. „Velmi nás těší, že každý rok uděláme radost stále většímu počtu dětí a lidem s handicapem. I letos chceme překonat rekord a snažíme se věnování dárků udělat co nejjednodušší. Proto opět zapojujeme i více než 100 výdejních míst, tzv. GLS ParcelShopů po celé České republice, kam Ježíšci můžou dárky přinést. Zdarma nabízíme i přepravu přímo z domácí adresy nebo adresy, kterou si dárce určí. Dárky je možné také poslat jinou společností přímo k nám do Jihlavy na ulici Průmyslová 1. Balíčky jsou v našich prostorách kontrolovány a evidovány přímo spolupracovníky Tanga a poté budou převezeny k tradičnímu slavnostnímu předání KD Ostrov v Havlíčkově Brodě. Doufáme, že i s naší pomocí letos padne další rekord. Jen za první čtyři dny od zahájení sbírky jsme zdarma přepravili již přes půl tuny splněných snů a přání,“ uvádí Pavel Včela, ředitel české divize společnosti GLS, která je generálním přepravním partnerem Daruj hračku. Tomáš Lekl, majitel Leksys Olomouc, která je generálním IT partnerem, dodává: „Webové stránky projektu se snažíme udržovat v uživatelsky příjemném stavu. Ježíšci tak mají možnost vybrat si obdarovaného podle postižení, věku nebo místa bydliště a pouhým kliknutím v databázi přání objednat bezplatnou přepravu.“

stromek

Foto: Shutterstock.com

Mezi přáními jsou pastelky, ale třeba i předměty, které pomáhají se osamostatnit

Na seznamu vánočních přání se často vyskytují věci, které většina z nás považuje za zcela běžnou součást života, například pastelky nebo hrníčky. Najdeme zde ale i praktická přání pro teenagery, kteří se chystají postavit na vlastní nohy. Mezi takovými dárky najdeme třeba ložní povlečení, nádobí nebo nástroje pro budoucí zaměstnání.

Jak darovat?

Dětská přání jsou už nyní zveřejněna na stránkách www.daruj-hracku.cz. Na nich si každý může najít přání, které chce konkrétnímu dítěti splnit. Najdete zde nejen přání, ale máte také možnost zvolit si rozhraní a funkce, jako například systém vyhledávání dětí podle věku, domova, handicapu a v neposlední řadě také naskenovaná, přímo dětmi a klienty malovaná přání a statistiky průběhu projektu.

Daruj hračku je o umění býti člověku člověkem

Projekt není o rychlé jednorázové finanční pomoci a jakémsi pocitu, že jsem někde pomohl. Daruj hračku je o životě a lidech. Dárce, člověk, si vybere člověka, o kterém ví, kde žije, jak je starý, co ho baví, co zvládne, jaké má znevýhodnění a splní mu jeho přání. Akci organizují manažeři na vozíčcích – lidé.  Webové rozhraní, kde přání jsou, vytvářejí a spravují lidé. A když u dveří dárce zazvoní kurýr GLS, aby dárek bezplatně doručil, pak si to splněné přání podává z ruky do ruky člověk člověku.

   
24.11.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] chanahd [*]

  Copak hračku... Ale některá přání jsou opravdu bomba, tablety, televize, kola. A docela mě překvapil výběr lidí pro které to je. Chápu děti z dětských domovů. Chápu i mentálně postižené, že se pro ně vybírá dárek. Proč ne.

  Ale třeba nějaká paní Bronislava, 38 let.

  Zájmy:

  vaření, četba, procházky, pečení cukroví, věštění z karet, numerologie

  A handicap sociální a chce Prestigio Muze A 5 Gold a Nespresso DeLongi "U" EN 110.

  Tak to se přiznám, že nechápu. A to je jen pro příklad, takových lidí je tam více.

  Evidentně paní nic není, protože u jiných je popsán handicap tělesný, mentální atd. U paní jen sociální. Tak to mě tedy překvapilo. Pokud je tedy zdravá a je mladá, proč by se jí na dárky měli skládat ostatní?

  Doteď jsem opravdu myslela, že je to pro děti či nějak postižené. Jinak žen s dětmi co nemají na rozhazování je půlka republiky.

  Jen je vtipné že se to jmenuje zrovna Daruj hračku. A vyhledávání je ve formě "zvolte děti..."

  superkarma: 0 24.11.2016, 16:57:07
 2. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  Sml24

  superkarma: 0 24.11.2016, 14:07:43
 3. [1] lidicka [*]

  Některá přání jsou opravdu finančně "přemrštěná" (televize, dámské kolo apod.), některé 5-leté děti si přejí Flash disk, DVD s USB vstupem, kufr, nebo mobil. telefony. To myslím pro 5-leté děti nejsou nejvhodnější dárkySml80Sml23Sml30

  superkarma: 1 24.11.2016, 13:15:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme