Jistě mnoho z Vás sledovalo ve středu 13.9. pořad TV Prima „Jste to, co jíte.“ Pořad se zabýval příběhem Kateřiny Potůčkové (24 let), která na začátku pořadu vážila 105 kg a za dobu natáčení zhubla o 10 kg. Nechci nijak tento pořad medializovat, ale myslím si, že je natočen velice zajímavě a vtipně. Mnoho obézních by si z tohoto pořadu mělo vzít příklad a také se rozhodnout pro boj s kilogramy a vést ho s velkou vervou jako Kateřina.

Mnoho lidí o hubnutí jen mluví, ale stále ho odkládá na další a další pondělí. To je ale chyba. Je nejlepší vyhledat opravdového odborníka a pod jeho vedením začít s kilogramy bojovat. Chce si to ale vybírat poradce velice opatrně, jelikož mnohdy se za pojmem odborník přes výživu schovává podvodník. Nejlepší jsou buď reference či diplom o vystudovaném oboru. Také je důležité si vybírat podle toho, zda poradci jde jen o peníze či opravdu o zájem, aby klient zhubl. To se ale bohužel dozvíte až na první schůzce.

V pořadu „Jste to, co jíte“ jsme viděli, že paní MUDr. Kateřina Cajthamelová byla opravdu přísná a vyhodila Katce z lednice všechny „škodlivé“ potraviny a dokonce ji i nečekaně navštěvovala a ověřovala si, zda Katka neporušuje určená pravidla.

(soutěž 6 - můžeš)

A přesně takový systém se mi líbí a souhlasím s ním. Protože pokud člověk není pod dohledem, tak se snaží švindlovat, ale tím škodí jen a jen sám sobě. Chce to opravdu sebrat sílu a být rozhodnut, že boj s kilogramy zvládnu. K vyhledanému pomocníkovi musíme být upřímní a nic netajit. Pokud budeme tajit svému poradci některá fakta, odborník nám potom nemůže pomoci tak, jak bychom si představovali. Nebudeme hubnout a za nějaký čas budeme obviňovat odborníka, že je k ničemu, protože kila stojí a nehýbou se. Ale chyba nebude v poradci, ale v klientovi, jelikož zatajil důležité informace a obelhával tak sebe i nutričního terapeuta.
Kateřina se do hubnutí opravdu obula a hubnutí ji šlo dobře. Dokonce i, jak řekla, měla hned lepší náladu a stále úsměv na tváři. Pomalu ale jistě se naučila pravidelnému jídelnímu režimu a stravu již nepoužívala k tomu, aby zahnala špatnou náladu, stres či svoje komplexy.

Milé čtenářky, doporučovala bych Vám proto, abyste se zamyslely nad tím, co jíte, co při jídle prožíváte a co se svou váhou chcete dělat.

Více informací Julie Zákostelecká, tel. 777-32-72-23, www.it-is.cz/terapeutka

Dodržujete správný stravovací režim?
Co jíte? Kdy jíte? Kde jíte?
Sledujete složení potravin?
Počítáte kalorie?
Držela jste někdy dietu?
Víte, jestli máte dost vitamínů?
Co Váš pitný režim?
Jste spokojena s tím, co jíte?

Napište nám, jestli jíte zdravě, na
redakce@zena-in.cz a vyhrajte zajímavou knihu o dietě!

Reklama