tím odůvodňuje svou lásku ke kočkám naše čtenářka Eliška. Miluje je, protože si zanechali své způsoby z chování, kdy bývaly divoké. A také se pozastavuje nad otázkami jejich „nesmrtelnosti“, či léčitelských schopností

Přeji krásný den vám a také kočičím miláčkům! Když jsem zahlédla toto téma na ženě in, byla jsem naprosto nadšená a i když většinou nepřispívám do diskuzí, nedalo mi to a k tomuto tématu se musím vyjádřit, protože kočky zbožňuji se vším co k nim patří.

kocka

Kočky mám ráda ( miluji) z těžko vysvětlitelného důvodu. Zaprvé bych podotkla, že nemilovat je nejde. Aspoň ne pro lidi, co mají srdce. Jsou to opravdu ojedinělí společníci. Je na nich něco naprosto jiného než na psech. Pejska mám taky, také ho miluji. Ale proč kočky? Jsou mi podobné.

eliska

Vždy chtějí svou svobodu, dělat si co chtějí ony. Nenechají se vycvičit. Říká se, že nejsou oddané jako psi. S tímto tvrzením z části nesouhlasím, jelikož kočky jsou oddané. Miluji je, protože si zanechali své způsoby z chování, kdy bývaly divoké.

eliska

Já osobně mám dva kocourky, kteří jsou velcí mazlíkové. Léčebné účinky nemůžu potvrdit, aspoň ne na fyzické tělo. Ale zato pro psychické zdraví, jsou kočky učiněnými anděly. Vždy,když jsem smutná nebo naštvaná, jeden z nich za mnou přijde a začne se semnou mazlit, přímo se mi vtírat až pod nos, někdy začnou dělat vtipné věci, jakdyby chtěly říct :,,Proč brečíš? Podívej se, je to jen sranda.“ Pokud se budeme bavit o fyzickém zdraví, je známo že kočky snižují krevní tlak.

Devět životů? Nesmrtelná kočka? ..Nad touto otázkou jsem se velice dlouho pozastavila a přemýšlela ..A nakonec jsem došla k jasnému názoru. Těžko říct. Nikdo neví. Kočka samozřejmě není z betonu, aby se jí nikdy nic nestalo, když upadne nebo se jí stane cokoli jiného.Tyto pověry podle mého pochází ještě ze staré doby, kdy si lidé mysleli, že když nechají kočku s mrtvým člověkem v místnosti, tak ho promění v upíra.

Vycvičit kočku? Nejde. Kočka si vycvičí vás. Ať chcete nebo ne. Chovám dvě kočičky domácí, jak jsem již psala. William je klasický zrzavoučký kocourek a Viktor je křížený pravděpodobně s britskou kočkou. Vypadá netradičně. Chtěla bych podotknout, že i když jsou to ,,obyčejné“ kočičky, které nepřísluší žádné rase, chovám je v domě, jsou vykastrované, krmené kvalitními granulemi a opečovávané s láskou. Nejsou to pro mě žádné myšilovky, jak většina lidí kočky vidí.

Kočky jsou životními spřízněnci. Navždy. Utěší vás, pomohou vám. A také mám velice ráda tento vystihující citát : ,,Soužití s kočkami vede k lepší duševní rovnováze. V přítomnosti kočky se člověk zklidní a lépe pochopí, kde jsou skutečné životní hodnoty.“(Ing. Josef Duben)

Kočka pro mě není ničím lepší než pes. Každé zvíře je něčím originální. Miluji obě dvě tyto zvířata. Jediný rozdíl je v tom, že kočky se mi více podobají..a proto je bezmezně miluji!

A nakonec posílám fotky svých kocourků.

S pozdravem a přáním krásného dne vám i kočičákům

Eliška

Milá Eliško, díky za zajímavé postřehy ze života koček

Text nebyl redakčně upraven

Reklama