Snad každá žena si myslí, že je tlustá. Ať váží padesát nebo devadesát, ať je to skutečně pravda nebo ne. Já jsem svých kilo nasbírala sedmdesát. Na mou výšku 176 cenťáků to není zase tolik. Každá druhá kolegyně či kamarádka mi závidí mé ploché bříško, ovšem... Problém je v tom, že ta nadbytečná kila se soustředí pouze na určité partie, a to od pasu dolů. Jak s oblibou říkám, jsem štíhlá do té doby, dokud nevstanu od stolu. Jednoduše jsem prdelatá, a když vidím v Účastnících zájezdu Boba Klepla, jak poplácává „dceru" Polívkovou po nohou se slovy: „To jsou kejty, to jsou šunčičky," vím, o čem mluví :-).

Rok co rok zjišťuji, že se mé letní oblečení přes zimu ve skříni jakýmsi záhadným způsobem srazí. Denně kontroluji váhu, jestli není polámaná, když se ručička na číselníku neustále pohybuje tam, kde ji vidět nechci. A zrcadla doma musí být taky pokřivená, když mi vrací takový obraz. Jsou zkrátka dny, kdy si připadám nejtlustší a nejhnusnější ze všech, cítím se jak jeden velký rosol, a kdy bych nejradši vůbec nevylezla z bytu.

Ovšem pak přijde doba, která mi to vše vynahrazuje, doba, kdy jsem se sebou spokojená a kdy mi tě pár kilo navíc nevadí. Jsou to chvíle, kdy jsem pro svého broučka ta nejkrásnější, kdy mi dává najevo, jak zbožňuje každý můj gram. Taky když mi přijde kolující mejl s fotkami anorektiček a mně proletí hlavou: „Bože, děkuji ti za své špeky".

A taky je to tehdy, když jdu na ulici kolem holky, ženy, paní, která má viditelně o hooodně kilo navíc než já. To mi dost poskočí sebevědomí. Připadá vám, že je to ode mě sobecké a hnusné? Ano, je. Ale nebojte, až se potkám na ulici s vámi, štíhlými, zaručeně zvednu sebevědomí já vám. :-)

Vaše Heather


Milá Heather,

mně to ani hnusné nepřijde, mně se to zdá zcela lidsky přirozené a pochopitelné. :) Ale je pravda, že bychom se měli naučit mít se rádi, když víme, že jsou věci, za které skutečně nemůžeme. Vyčítat si každý gram navíc při zdravotních potížích je asi takové, jako omlouvat si, že jsem jen tak zbytečně vyžraný jako čuně. Chce to nějaký zdravý střed. :)

Napište nám o té tlusté holce ve vás! Redakce@zena-in.cz!

 

Reklama