Také čtenářka Helena přispěla k dnešnímu tématu o babičkách. S hlídáním dětí jí babičky nepomáhaly, přesto je ráda, že je mají.

To je hezké - malinká babička. :-) Moc děkuju za příspěvek, milá Helčo, a přeju krásný den. Dneska asi opravdu začala zima, co?


Babičky.

Moje vlastní babička byla pravá babička. Pekla v neděli bábovku, nosila na hlavě šátek, když bylo venku zima, o nás vnoučky se starala jako o vlastní :-)

Moje děti sice měly kolem sebe babičky, ale jedna byla daleko a už ne tolik zdatná, aby mohla hlídat a ta druhá pracovala do nedávna. Takže pomoc při hlídání dětí jsem nepoznala ani u jednoho z dětí. Docela jsem to ostatním záviděla, že můžou děti někam dát třeba na pár dní o prázdninách, nebo když jsou nemocné tak, nastoupí někdo jiný než já.

Babička od mého bývalého muže, syn jí říká malinká babička (měří asi 150 cm) pomáhala hlavně potravinovým zásobováním, jezdila za námi každý týden s taškama ovoce, zeleniny a plínek, to bylo skvělý. Dodnes i když bývalý žije s někým jiným fungujeme jako rodina. Bereme se tak oboustraně.

Druhá babička funguje především pro mojí 21letou dceru, chodí spolu na kafíčko, na drink, do divadla a tak... prostě holčičí záležitosti, což ale také není k zahození.

Přes všechny klady a zápory jsme rádi, že je máme :-)

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak vám pomáhá babička?

  • Bydlí babička s vámi nebo nedaleko vás?
  • A pomáhá vám?
  • Pokud ano, s čím nejvíc?
  • Obešli byste se bez ní?
  • Nebo vám víc pomáhá děda?

babiProsím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá úžasnou knížku Babičko, vyprávěj, kam se dají vpisovat babiččiny vzpomínky.

A ještě tu mám speciální dárek pro druhou z vás - dvě vstupenky v hodnotě 249 Kč na příjemný večer: Vánoční posezení s Halinou Pawlovskou, které se koná 8. prosince v 18 hodin v kině Lucerna (vstupenky budou k vyzvednutí na jméno v pokladně Lucerny půl hodiny před pořadem). To zní dobře, ne?

babi

Reklama