Bulvár

Jsme připraveny pracovat!

„Chceme vychovávat naše děti a zároveň mít možnost uplatnit naše vzdělání a schopnosti. Neplýtvejte naším potenciálem, stát si to nemůže dovolit.“
S tímto apelem se na vládu České republiky u příležitosti Dne matek obrací iniciativa „Plenkyvpraci.cz“, aby podpořila rodinnou politiku a rozhýbala trh práce pro matky s dětmi a vůbec všechny občany, kteří stojí o krátkodobé nebo částečné úvazky.

Akce zahajuje peticí na stránkách www.pripravenypracovat.cz

pp„V předvolebním období byla rodinná politika jedním z hlavních „taháků“ voličů k urnám a současný předseda vlády pan Petr Nečas v nejedné diskuzi podrobně popisoval všechna opatření, která rodičům po volbách pomohou skloubit rodinný a pracovní život. Důraz kladl na vlastní iniciativu rodičů, jejich zdravý úsudek a schopnost zvolit si takovou formu péče o děti, která bude v souladu s jejich životní strategií. Tyto záměry ale musely (doufejme dočasně) ustoupit snaze vlády o uskutečnění „velkých“ reforem. Rodinná politika se změnila v diskuze o výši státního rodičovského příspěvku, což je nejen nedůstojné, ale i dále neúnosné,“ píší iniciátorky akce „Jsme připraveny pracovat“ Jana Doválelová a Jana Vyhlídalová v petici adresované vládě České republiky.
Petice „Připraveny pracovat“ je určena všem, kteří mají malé děti a nebaví je nekonečné diskuze ohledně výše mateřské a rodičovského příspěvku. Všem, kteří nechtějí být závislí pouze na sociálních dávkách, nechtějí ztratit kontakt s prací, ale sehnat místo ve školce je téměř nadlidský výkon i pro tříleté dítě natož mladší. Těm, kteří nemají osvíceného zaměstnavatele, který by i přes větší finanční zátěž slyšel na flexibilní pracovní úvazky.

Svoji nespokojenost může kdokoliv vyjádřit na internetové stránce www.pripravenypracovat.cz a podpořit tak ojedinělou akci, která by měla rozhýbat stát i firmy k většímu pochopení pro flexibilní pracovní úvazky.

Petice požaduje realizaci jednotlivých kroků Národní koncepce rodinné politiky jako komplexních a na sebe navazujících opatření, nikoliv z kontextu vytržených „sociálních dávek Nejsou-li peníze ve státním rozpočtu, mělo by se firmám umožnit, aby nesly část finanční zátěže a zodpovědnosti. „Zvýhodněte jejich úsilí i daňově, a to stanovením jak firemních školek, tak zaměstnaneckých benefitů (typu příspěvků rodičům na soukromé školky) daňově uznatelným nákladem,“ píše se v petici.

   
09.05.2011 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [4] kobližka [*]

  Všimly jste si,že pokud se mluví o pracující ženě a případně s malým dítětem,tak je to většinou žena ve státní správě,nebo pracuje v nějaké zahraniční firmě na velmi zajímavém postu,popřípadě se jedná o managment.....prostě práce na PC,administrativa atd.To jsou samé schůzky,pracovní cesty,obědy se šéfem,porady a já nevím,co ještě.Ale jsou i ženy,co pracují rukama a ty už si málokdy něco takového,jako si vybrat,jestli budu mít pružnou pracovní dobu,nebo se nějak jinak domluvím se šéfem,nemůžou absolutně dovolit.Buď nastoupí zpátky do práce,nebo mají smůlu.

  superkarma: 0 09.05.2011, 23:01:57
 2. avatar
  [3] denkas [*]

  No ,já už snad pracovat nebuduSml80

  superkarma: 0 09.05.2011, 20:10:50
 3. avatar
  [2] malvina [*]

  ano, pracovat.... a  pro ženy až do  64 let. Docela dost   blbá představa.

  superkarma: 0 09.05.2011, 11:07:53
 4. avatar
  [1] luneta [*]

  to můžou chtít jen úřednice a ty co hodně vydělávají.Já si nedokážu představit,že bych teď při mateřské byla zpátky ve fabrice.A že chtějí uplatnit své schopnosti?Třeba já nevím co bych mohla nabídnout.už teď nevím jestli se budu moci vrátit do původní práce.

  superkarma: 0 09.05.2011, 10:04:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme