.

Jsme hrdé na to, že ON si vybral právě nás...

Vztahy

Jsme hrdé na to, že ON si vybral právě nás...

Čtenářka Jana měla mindráky, pak si ji vybral ON. Má s ním 4 děti a z grázlíka se stal grázl. Je vám to povědomé?

Dobrý den a hezké pondělí,..
Dnešní téma mě trošku překvapilo a jsem zvědavá, jak na tom jsou ostatní ženy-in, ale mě vždycky přitahovali kluci , kteří nebyli příliš zodpovědní, ale byla s nima legrace a pořád se kolem nich něco dělo- spíš asi grázlíci , než ňoumové.Která puberťačka by ale stála o ňoumu? Asi žádná. A když se o nás zajímá někdo, o koho je zájem všude okolo, jsme hrdé na to, že ON si vybral právě nás...

Naštěstí s věkem přichází rozum a vybíráme si jinak.Já bohužel rozum dostala až pozdě. Byla jsem jako mladá holka hodně hubená s výrazným předkusem, mindráků jsem za sebou táhla asi celý batoh.Pár kluků jsem měla, ale když jsem odešla v 18 letech na vysokou a dostala se z rodičovského dohledu, objevil se On...Byl nezávislý, o 6 let starší, líbil se mi a bylo ho všude plno.Hlavně v baru. To že po flámu nešel klidně do práce bylo tak super...Hrdina...

No, byla jsem mladá, hloupá a antikoncepce před 24 lety skoro nebyla.
Brzo jsem otěhotněla a vdala se. Narodila se první holčička. Bylo mi fajn, dostali jsme byt, ale já byla často sama, manžel na mě občas ani nepromluvil, krize...chtěla jsem odejít, tak šup a další těhotenství..

Druhá holčička a život se stabilizoval. Nebo jsem si zvykla- nevím. Ale po revoluci sem se svobodou přišla ještě jedna věc.Hrací automaty...A bylo zle...Nebyly peníze, dvě malé děti, bylo mi hodně ouvej. Manžel mě přesvědčil, že když zůstanu, bude vše ok. A znovu jsem otěhotněla- tentokrát se narodily dvojčata. Porod jsem skoro nepřežila,ale to mu bylo už tenkrát jedno.

Přišli jsme z porodnice a já potřebovala pro děti sunar. Hned jsem poslala manžela do lékárny,ale nějak se nevracel. děti měly hlad, já brečela- soused se ho vydal hledat a našel v herně...Bylo mi 25 , měla jsem 4 malé děti a gamblera... Myslím , že dál ani nemusím líčit, jak se vyvíjel další život- kolotočslibů a hrůzy, spousta dluhů a problémů..Musela jsem se nervově zhroutit, aby mi došlo, v čem žiju a že jsem na všechno stejně sama. Z grázlíka se prostě vyklubal grázl, který nebyl k ničemu.

Rozvedla jsem se, sama vychovávám 4 děti, teprve ted po 10 letech od rozvodu doplácím dluhy, co tu po něm zbyly. O neplacení výživného ani nemluvím.Občas jsem strašně unavená z výchovy dětí , na kterou jsem sama, ale snad to dělám dobře.Zdravotně jsem na tom pořád blbě,dodnes špatně spím a budím se hroznými sny,ale jsem ráda, že jsem to snad zvládla.

Jen doufám, že dcery jsou poučené a po grázlíkách nekoukají...a syn? Grázlík z něj určitě nebude, ale ňouma snad taky není. Jana
Příspěvek nebyl redakčně upraven


Díky Jano za příspěvek. Realita všedního dne bývá někdy krutá. Je škoda, že osobní zkušenosti jsou nepřenosné a váš příběh prožívá a v budoucnu prožije spousta žen. Co v nás nás žene do průšvihu? Proč to nevidíme, když padáme dolů?

Dnes máme téma dne. Proč ženy v dospívání přitahují grázlíci a seriózní ňoumové strouhají mrkev?

Zamyslete se a napište mi:

 • Co vás přitahuje/ přitahovalo na grázlících?
 • Proč seriózní mladí muži nemají u žen úspěch?
 • Chodila jste nebo žila s grázlíkem, nebo si ho dokonce i vzala? Jak to dopadlo?
 • Je má teorie chybná, je to jinak?
 • Napadá vás k tomuto tématu něco jiného?
 • Máte příběh svůj, nebo své kamarádky?

Posílejte mi to na

redakce@zena-in.cz

A já se zkusím zachovat jako gentleman a jednu z vás odměním překvapením. Těšte se!


Grázlovská soutěž – více zde: Pravidla

ČESKÉ VELUNICE

   
22.08.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Robot1 [*]

  syrrit — #11 souhlasím, zvláště s prvním odstavcem.

  superkarma: 0 02.09.2011, 09:58:36
 2. avatar
  [11] syrrit [*]

  Jo všechno bylo, ale ne pro všechny, to byl socialismus. Banány byly, vložky byly, toaleťák byl, maso bylo, cestovat se mohlo. O tom žádná, ale že dopřáno bylo jen vyvoleným o tom taky žádná.

  V zájmu státu bylo, aby ženy porodily co nejdříve a co nejvíce dětí. Jen si vzpomeňte na Husákovy podpůrné vyhlášky. Takže potrat ano, ale až po rozhodnutí komise a rozhodně ne  jako na běžícím pásu a s antikoncepcí to bylo podobné.

  1. na komentář reaguje Robot1 — #12
  superkarma: 0 23.08.2011, 09:03:28
 3. avatar
  [10] Altamora [*]

  janaa1 — #6 Antikoncepci předepsal lékař i mé sedmnáctileté švagrové v roce 1976. Na VŠ jsme ji braly skoro všechny, pokud jsme měly stálého partnera a neměly jsme chuť rodit děti pro potěšení našich matek. Promovala jsem v roce 1978. Žádná z nás neměla problém s předpisem, jen některé měly pocit, že se na ně dívají jako na prostitutky. Na gymplu jsem ji nepotřebovala, říct ne pro mě nebyl problém, nikdo nebyl tak důležitý, abych kvůli němu porušila své předsevzetí.

  superkarma: 0 22.08.2011, 21:57:47
 4. avatar
  [9] phoebe24 [*]

  Suzanne — #8 jo, souhlasím. Ale v té době to bylo pro mě nejlepší řešení. Dělala jsem náročnou školu, jiná antikoncepce nám několikrát selhala, takže i když jsem věděla, že HA není fakt nic moc zdravýho, furt to bylo lepší než ukončení školy, potrat nebo v tom nejlepším případě nervy v kýblu. Moje spolužačky ze střední měly běžně ve dvaceti dítě (jedna stihla tři). Chtěla jsem jen říct, že ta možnost byla a nebylo to vyjímečné. Na druhou stranu je dost možné, že HA dostala studentka VŠ od lékaře snáze třeba soustružnice nebo květinářka. Sml80

  superkarma: 0 22.08.2011, 20:32:24
 5. avatar
  [8] Suzanne [*]

  phoebe24 — #2 Víš, tohle hodně záviselo na prostředí. Já v té době neměla o antikoncepci moc páru a jsem jen o kousek mladší. Navíc v té době bylo ještě běžné pořídit si dítě v 18 - 20 letech. Po převratu nastala obrovská změna v myšlení, i když ještě chvilku to trvalo, než se změnilo takovéto všeobecné povědomí o těchhle věcech. Před 24 lety byla ještě HA poměrně velký dryják a přístup lékařů byl ...různý. Dobře si pamatuju, jak moje sedmnáctiletá spolužačka odešla od lékaře s nepořízenou, protože jí řekl, že má ještě dost času.

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #9
  superkarma: 1 22.08.2011, 14:29:54
 6. [7] Anai [*]

  janaa1 — #6 Předepsali po 1. dítěti, pokud nebylo zdravotní riziko (já třeba měla křečové žíly), dana nevyhovovala každému, mně "vyplavala". Existoval určitě postinor, občas jsem ho brala (bohužel i po něm jednou otěhotněla). Hlavně, když žena děti nechtěla, tak je prostě neměla, vždycky se to dalo zařídit - někdy i když už bylo "pozdě", ale pořád lepší, než nechtěné dítě. Tady šlo o to, že pisatelka fakt měla sebevědomí nula a gamlera milovala. O to víc ji obdivuju, že se nakonec rozvedla a začala znovu.

  superkarma: 1 22.08.2011, 13:06:30
 7. avatar
  [6] janaa1 [*]

  Altamoro, tak to není. O antikoncepci se vědělo, ale taky ji nechtěli předepisovat. A danu a antikoncepci třeba mě se nepovedlo nechat si dát- gynekolog rozhodl že nemám ještě děti a hotovo. Dana se dávala až po 1. porodu. A pamatuju si taky jaké byly dávky hormonů v jedné tabletě, takže je nepředepsali holce, která ještě nerodila.Není to o zkreslování informací, ale o tom, na jakého doktora jsi padla. A já spadala pod takového, který se s náma nebavil. A výběr příliš nebyl .

  1. na komentář reaguje Anai — #7
  2. na komentář reaguje Altamora — #10
  superkarma: 1 22.08.2011, 12:06:37
 8. avatar
  [5] enka1 [*]

  Sml72

  superkarma: 1 22.08.2011, 12:02:05
 9. avatar
  [4] Altamora [*]

  Držím ti palce, ať se děti nepotatí. Sml72

  superkarma: 1 22.08.2011, 11:47:43
 10. avatar
  [3] Altamora [*]

  Holky, nezkreslujte pořád tehdejší dobu. Nestála za nic, ale takovými snadno ověřitelnými nepravdami se snižuje hodnota opravdových nepravostí z té doby.

  Hormonální antikoncepce u nás byla dostupná už v šedesátých letech. Je ale pravda, že se o ní nemluvilo na každém rohu. Jsem z malého městečka, i tak jsem o této možnosti věděla a nechala si ji předepsat hned, jak jsem se seznámila se svým manželem, tedy počátkem sedmdesátých let. Gynekolog ani nemrkl okem, jen jsem musela na jaterní testy. V osmdesátých letech ji brala téměř každá moje kamarádka a kolegyně. Nebo měly Danu.

  superkarma: 0 22.08.2011, 11:46:24
 11. avatar
  [2] phoebe24 [*]

  Přesně před 24 lety jsem taky byla v prváku na vysoké. Bez  problémů jsem dostala na předpis hormonální antikoncepci. A rozhodně jsem nebyla mezi spolužačkami jedináSml80Sml79

  1. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 0 22.08.2011, 11:22:31
 12. [1] Stendy [*]

  Trochu drahé ponaučení.Sml22

  superkarma: 1 22.08.2011, 11:02:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme