Vztahy

Jsi navěky moje... i po rozvodu!

Láska má mnoho podob, včetně lásky majetnické. Tu si nárokuje i po rozvodu Hynek, exmanžel Mirky. Byť on sám už žije s jinou ženou, stále si nárokuje právo i na ženu první.

Příběh Hynka a Mirky

Brali se velmi mladí. Mirce bylo teprve 18 let, Hynkovi o rok víc. Brali se z lásky, ale vlastně taky proto, že museli. Půl roku po svatbě se jim narodil syn Hynek, dva roky po něm dcera Anetka.

Mirka naskočila do rodinného života s dvěma dětmi doslova po hlavě, ale na to, jak byla mladá, vedla si velmi dobře. O děti se starala vzorně, naučila se vařit, vše vypadalo spokojeně. Až na finance, s těmi se první dva roky potýkali hodně. A tak když Hynek dostal nabídku jít pracovat do zahraničí s tím, že bude domů jezdit jednou za 14 dní, dohodli se, že to zkusí. Alespoň na rok, domů se může vrátit vždycky.

srdce

Z roku bylo nakonec sedm let. Ale Hynek vydělal slušné peníze k rozjetí své vlastní firmy. S tím ovšem stouplo i jeho sebevědomí.
Zatímco Mirka se starala o domácnost, on se zdržoval čím dál častěji v práci, ale nepracoval, byly za tím jeho nesčetné milenky.

Přečtěte si také:

Mirka tento stav snášela poměrně dlouho, ale když už to došlo tak daleko, že Hynek místo toho, aby jezdil na dovolenou s rodinou, tak jezdil se svými milenkami, zažádala o rozvod.
Na výchově dětí se dohodli, ale i přesto, že jsou rozvedeni, stále nemají vyřešeno majetkoprávní vyrovnání.
A v tom je kámen úrazu. Hynek má stále klíče od baráku, který sice prozatím „velkoryse“ celý přenechal k užívání Mirce a dětem, neboť nemají kam jít, a sám bydlí se svojí poslední milenkou v bytě, který pro ni během jejich vztahu koupil.
Ať si tam bydlí. Jenže on dělá své bývalé ženě přepadovky a běda, když není doma, nebo ji vidí stát na chodníku s někým jiným.

Mirka nemůže ani na krok z domu, v noci jí vyhrožuje sms, že jestli u ní najde nějakého chlapa, nebo se dozví něco od dětí, tak ji oškube jak slepici a bude chodit žebrat na chodník. Následně jí přijde další sms, jak moc ji miluje, že všeho lituje a že k rozvodu nemuselo vůbec dojít.
Když mu odpoví, že je to on, kdo měl jiné ženy a teď žije s jednou z nich, které dokonce koupil byt, utne ji větou: „O tom se s Tebou nemíním bavit.“
„Je to psychopat,“ shodnou se její rodiče i kamarádky. Ale co s ním? Jak se ho zbavit? I když dojde k majetkoprávnímu vyrovnání, i kdyby se ona s dětmi odstěhovala na druhý konec republiky, má strach, že si ji najde a bude jí vyhrožovat telefonáty a esemeskami. On může všechno, ale ona nic. On může mít ženských, kolik chce, ale ona musí být (i po rozvodu) jen jeho, navždy.

Znáte podobný případ?
A co byste Mirce poradili?

Podle psycholožky Jany Prokopové, by měli manželé co nejdříve vyřešit majetkoprávní vyrovnání, zbytečně to neprotahovat. Mirka zřejmě na vyplacení manžela mít nebude, ale rozhodně by se měla s dětmi odstěhovat jinam a při jakékoliv výhružné sms či jiném obtěžování ze strany exmanžela by se měla obrátit na policii nebo na linku bezpečí pro týrané ženy, kterých je v každém kraji hned několik a kde jí vyškolení pracovníci poradí, jak v takovém případě jednat.
Možná ale také dojde mezi manželi k usmíření, byli moc mladí, když se brali. Hynek byl nevybouřený. To už je ale pouze na zvážení Mirky, zda mu všechny jeho zálety odpustí a přijme ho pod slibem jeho věčné a nehynoucí lásky zpátky.

pozn.red. : Jména v příběhu byla pozměněna

   
30.01.2014 - Láska a vztahy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Jo a s tím nepolitováním máš naprostou pravdu. Každý svého štěstí strůjcem - zní to tvrdě, ale je to obvykle tak.

  superkarma: 1 30.01.2014, 14:26:16
 2. avatar
  [6] Suzanne [*]

  v.poho — #5 No tak jestli je to takovejhle magor, tak možná nestačí (vlastní zkušenost - účetnictví jako takové je třeba v pořádku, pořádné vrtání stojí dost peněz). Ať tak či tak, vždycky by měl člověk mít raději sebe než dům Sml22 Však se vypořádání dá řešit s chladnou hlavou v neutrálním prostředí Sml67

  superkarma: 0 30.01.2014, 14:25:17
 3. avatar
  [5] v.poho [*]

  Suzanne — #4 Samozřejmě že dá, ale ono často stačí jen ukázat, že víš a neváháš mu tam poslat někoho, kdo se prohrábne v účetnictví a s protistranou je hned jiná řeč. Každopádně, alimenty jí platit musí, taky nechápu, proč si pro začátek nepronajme malý byt, může tam být i s dětmi.

  Někteří jsou prostě k nepolitování. Často pak zjistíš, že nejde o to, že nemá kam jít, ale že chce, aby jí ten barák prostě nechal.....

  1. na komentář reaguje Suzanne — #6
  superkarma: 0 30.01.2014, 13:34:02
 4. avatar
  [4] Suzanne [*]

  v.poho — #3 Máš pravdu, to se týká jen movitých věcí, tedy bych to aplikovala na zařízení domu.Sml57 Ale byt byl zřejmě koupen ze SJM, to je jistě zajímavá věc Sml58 Jen... firma se dá "zbezcennit", o tom něco vím. A dokazování může trvat léta vzájemných bojů, což za to fakt nestojí Sml24 

  Ale úplná nečinnost té paní je úplně na nic. A já neznám žádné "nemají kam jít". Vždycky je kam jít. A strach je cesta do pekel. Děti bych obeznámila se situací a poslala je bydlet k tatínkovi. Sama bych si pronajala 2+1 a žila blaze.

  1. na komentář reaguje v.poho — #5
  superkarma: 1 30.01.2014, 13:14:54
 5. avatar
  [3] v.poho [*]

  Suzanne — #2 Nene, baráček tímto způsobem určitě nevydrží. Po 3 letech se stanou podílovými spoluvlastníky a to bych nedoporučovala. Jak píše psycholožka, není na co čekat, podat k soudu návrh na majetkové vyrovnání a odstěhovat se jinam, kde budu mít vlastní klíč. Spíš bych tedy koukala, jestli prokážu, že byl milenčin byt koupen z našeho SVJ a nechala si ocenit i manželovu firmu, abych nebyla krácena na svém podílu. Když může nakupovat byty, asi nebude úplně bezcenná.Sml57

  1. na komentář reaguje Suzanne — #4
  superkarma: 2 30.01.2014, 12:57:41
 6. avatar
  [2] Suzanne [*]

  Ať počká tři roky. Pak jde automaticky každému to, co má v držení, ne? Sml58 A požádala bych hodně svalnatého kamaráda, aby u mě přespával a při případné přepadovce bývalého miláčka vynesl v zubech Sml24

  1. na komentář reaguje v.poho — #3
  superkarma: 2 30.01.2014, 12:42:35
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  Všecko je možné, důležité je, co k němu Mirka cítí a jestli je ten dotyčný duševně zdráv. I psychopat může milovat - ovšem, jaký je život s psychopatem, že jo?Sml80 Na jejím místě bych sbalila kufry sobě i dětem a ujela hodně daleko. Jenomže, ani to není jednoduché. Její ex může dělat naschvály, terorizovat ji na dálku líčením problémů, do kterých se dostala když opustila nemovitost, taky za co bude bydlit jinde...je toho hodně. Já bych s ním tedy další život neplánovala, ale trvala bych na majtekovém vypořádání. Tím ji totiž svazuje ruce.

  superkarma: 1 30.01.2014, 05:27:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme