Do titulku jsem použila citaci z rozhovoru na www.idnes.cz , který má hodně společného s naším dnešním tématem. Sice není o umělém oplodnění, ale je o problematice otěhotnění a o tom, jak máme nastavené tělo.

Minulý týden jsem narazila na skvělý rozhovor s porodníkem, který je legendou.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-porodnikem-dolezalem-doh-/domaci.aspx?c=A130920_163031_domaci_hv

Je to pro mne o trochu osobní – rodil mou maminku, když jsem já přišla na svět, byl tedy mým porodníkem. Shodou okolností měl službu v pražské porodnici, když jsem já sama rodila prvního syna. Na sále byl svéráz, měla jsem dost těžký porod, když mně zašíval vše, co bylo nutné, zavolal všechny přítomné mediky, ať se jdou podívat, jak se to pořádně dělá. Bylo mi to jedno, měla jsem to za sebou a byla jsem ráda, že to udělá ukázkově.

Bylo mi tenkrát jednadvacet. Otěhotněla jsem, ani skoro nevím jak, tak lehce se mi to už nikdy nepovedlo.

Když jsem chtěla další dítě, bylo mi 32. Z mnoha neúspěšných pokusů se povedl jeden. Tím chci říci, že když jsem potkala svého muže a chtěla jsem více dětí, bylo mi 32 a otěhotnění nebylo vůbec snadné (marné pokusy raději nepočítám).

Mám kolem sebe hodně kamarádek, které to řeší více méně podobně. Jakmile jsou ve věku 30+ , už to není sranda.

Bohužel doba taková je – ve 20 je nyní na porod brzy, navíc není s kým… vážnější vztahy vznikají později.

Je to nespravedlivé, ale naše tělo funguje jinak, než si přejeme – je nastaveno na mateřství, když jsme v rozkvětu a je nám 18–25 let…

Přečtěte si tento rozhovor – je velmi zajímavý. http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-porodnikem-dolezalem-doh-/domaci.aspx?c=A130920_163031_domaci_hv

Profesor přesně odpovídá na to, jak fungují ženské biologické hodiny, jakou mají nevýhodu ženy, co chtějí rodit později, jaké byly porody našich babiček, které rodily doma a ke kterým se dneska obrací ženy, které chtějí rodit doma… mně se rozhovor moc líbil. I když je v řadě odpovědí skličující. Děkuji autorce H. Válkové za nápad oslovit ho a udělat tento rozhovor. Často na profesora sama vzpomínám.

Klára

Téma dne 4. 10. 2013: Umělé oplodnění

  • Jaký máte názor na umělé oplodnění?
  • A máte s ním sama nějakou zkušenost? Zvažovala jste ho? Léčili jste s partnerem neplodnost? Nebo někdo z vaší rodiny?

Podělte se o své zkušenosti a názory s ostatními čtenářkami, třeba jim v jejich cestě k miminku pomůžete. Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději do pátku 4. 10. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravený pěkný dárek: knihu Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství iKAR.

tajemstvi

Anotace knihy

Sedm kroků k životu v bezpodmínečné lásce.
Co kdybyste mohli vést život plný lásky a dokázali druhé milovat bez podmínek? Úspěšná americká autorka navazuje na předchozí bestseller Tajemství štěstí a přináší návod, jak se naučit lásce k druhým, k životnímu partnerovi i k životu jako takovému. Praktická cvičení a návody čtenáře naučí, jak může fungovat ono tajemství v praxi.

Reklama