Bulvár

Jsem závislá na jídle

Zdravím redakci i čtenářky.

Dlouho se mi nechtělo o dnešním tématu ani přemýšlet. Ale nakonec jsem se rozhodla, že o něm přece jenom něco napíšu.

Moje závislost totiž není vůbec veselá. Jsem závislá na jídle. Ne jenom na nějakém konkrétním jídle - jím prakticky všechno a v neuvěřitelném množství. Marně se snažím zhubnout - jakmile jsem v jakémkoliv stresu - a snaha zhubnout je pro mě taky stres - tak mám okamžitě nutkavou touhu něco sníst.

Nepomůže ani když si domů nekoupím žádné jídlo. Jsem schopná si večer, když už není nikde otevřeno, aspoň udělat kaši z mouky a vody a cukru.

A to je další problém. Jím i v noci. Nedokážu s tím přestat. Už jsem několikrát uvažovala, že bych se měla jít léčit. Je to totiž jako začarovaný kruh - čím jsem tlustší, tím jsem nešťastnější a tím víc mám potřebu jíst.

Zatím se ještě jakž takž udržuju na přijatelné hranici sportem, jenže moje klouby už nezvládají mou nadváhu a já se děsím okamžiku, kdy se nebudu moct pořádně pohybovat. Protože vím, že pak budu jíst ještě víc.

Asi bych potřebovala zavřít do nějakého odvykacího ústavu. Nevíte, jestli existuje něco takového pro lidi závislé na jídle?

J.


Děkujeme za příspěvek, i když je smutný... Snad se Vám poštěstí ve vašem nelehkém boji zvítězit. Určitě se nebojte vyhledat odbornou pomoc!

Na čem jste závislé Vy, ženy-in? Je Vám to nepříjemné, nebo si svou závislost užíváte? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz!

   
27.07.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Vivian [*]

  To už je na odbornou pomoc, to sama nerozchodíš Pro začátek by mohly stačit třeba takové ty kursy hubnutí, přišla bys mezi lidi, přišla bys na jiné myšlenky... Ale nejspíš to bude chtít i nějakou rozmluvu s odborníkem, aby se přišlo na to, proč máš tak nezvladatelnou potřebu se přejídat. To bude někde hlouběji v duši. Člověk má v sobě nějaké bolavé místo a tím jídlem tu bolest tlumí (na podvědomé úrovni samozřejmě). Nebo jím zaplňuje nějaké nepříjemné prázdno.
  Pokud nepřijdeš na to, co to je za problém, tak s ním budeš dost těžko bojovat.

  superkarma: 0 29.07.2007, 20:05:54
 2. avatar
  [7] AnteaX [*]

  Určitě je třeba odborník a to dřív, než si úplně zničíš zdraví! Uvidíš, že se Ti podaří zhubnout a najít způsob, jak nemyslet na jídlo. Musí Tě to začít bavit, kontrolovat si jídelníček. Já sama jsem kdysi zhubla 20kg a pak se mi otočil život o 180 stupňů k lepšímu Držím Ti moc palce, ať se Ti to povede a zbavíš se závislosti

  superkarma: 0 29.07.2007, 19:10:38
 3. avatar
  [6] wich [*]

  Toto jsou moc složité problémy, které těžko vyřešíme my, čtenářky ženy-in. Můžou pramenit už v útlém dětství, takže bych se raději obrátila na odborníky

  superkarma: 0 28.07.2007, 22:59:04
 4. avatar
  [5] Landriel [*]

  No, taky by mě zajímalo, jaký sport paní nebo slečna J. provozuje. Řekla bych, že by pomohlo víc koníčků, zájmů, i toho sportu, pak je člověk unavený a v noci SPÍ, místo aby luxoval lednici. A když vyrazíte třeba do lesa, tam si ani tu kaši neukvedláte. A když už jídlo, tak teda jenom to prospěšné, i když třeba bude zatím v obr porcích. Ale to asi všichni víme...

  superkarma: 0 27.07.2007, 18:46:09
 5. avatar
  [3] ivana.kuglerova [*]

  gentiana: Teda to už je na mánii . Ne všechno je Richard ze Skotska, vrchní ještírek hned po Vojtíškovi

  superkarma: 0 27.07.2007, 15:44:05
 6. [2] gentiana [*]

  Pokud to není Richard ze Skotska, tak doporučuju vyhledat odborníka na poruchy příjmu potravy.

  superkarma: 0 27.07.2007, 15:37:47
 7. avatar
  [1] Ledo [*]

  Zkus si najít jinou zábavu.Jídlo je sice nejlepší na smutek,ale projíst celý život bez přátel a hlubšího smyslu je oničem.Změň věci kolem sebe a uvidíš že to půjde.

  superkarma: 0 27.07.2007, 14:42:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme