Kajícné doznání čtenářky s nickem Kopretina3, totiž, že nepeče cukroví, má několik příčin. Například špatnou troubu...

Jaké další příčiny má to, že čtenářka Kopretina3 nepeče vánoční cukroví? To si přečtěte níže...


Vánoční nepečení

Milé Ženy-in, musím se kajícně přiznat, že jsem vyvrhel mezi ženami hospodyněmi, ale vánoční cukroví nepeču. Má to několik příčin, nebo možná že spíše výmluv ;-)
Tak za prvé, máme velmi špatnou troubu, takže péct v ní prostě nejde a péct cukroví v mikrovlnce nebo elektrické pánvi jsem ještě neměla odvahu zkusit.
Za druhé, manžel klasické vánoční cukroví typu rohlíčky, linecké a pracny nejí, a tak z preventivního hlediska, abych to vše nesnědla já a pes, je to tak bezpečnější.
Za druhé moje maminka i tchýně pečou obě několik druhů a v takové kvalitě, že bych je stejně nepřekonala.
Za třetí jedeme po Štědrém dnu k rodičům, a budeme tam až do Silvestra a své cukroví tam z výše uvedeného předchozího důvodu nepovezu, i tak si určitě povezeme zpátky domů spoustu přebytků. Vánoční cukroví stejně nejlépe chutná, ve chvíli, kdy se ještě „nesmí“ ochutnávat a pak když zbývá posledních pár kousků. Nebo když je měsíc po Vánocích vytáhnu z mrazáku a dám si pár kousků ke kávičce.
A za čtvrté nepeču cukroví proto, protože já i manžel máme raději nepečené, takže udělám klasické kokosové kuličky, vosí hnízda a karamelové šuhajdy a ještě bych chtěla nějaký nový nepečený druh. Každý rok se snažím udělat jedno cukroví nové.
Až dcera více vyroste, pořídíme novou troubu a upečeme spolu pár kousků pro tu pravou voňavou vánoční atmosféru. Moc ráda vzpomínám na tom, jak jsem jako dítě pekla a plnila cukroví s maminkou a babičkou a nechci ji, o to ochutit, o tu vůni a hlavně o ten pocit společného těšení se a chystání na Vánoce, o povídání, o koledy, o atmosféru rodinné pospolitosti, o vzpomínky...
Kopretina3

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama