Ahoj redakce a ženy-in,
 
tak když je to dnešní téma, vytáčím, vytáčíš, vytáčíme,... dovolím si taky něco napsat, protože vím, že některé ženy-in můj čtenářský příspěvek vytočí, ponevadž nemám dobrou stylistiku, neumím se vyjadřovat a neumím dobře pravopis .-).
 
Touha po psaní je ale silnější než já!:-)
 
 
Začnu sebou, protože je toho víc. Vytáčím celou rodinu svou pořádkumilovností, věčně naleštěnými okny, nerezovými bateriemi, pořádkem ve skříních, vzorným uspořádáním věcí v knihovnách. Myslím, že také štvu všechny svým věčným strachem o celou rodinu. Dceru, které je už 23 let, kontroluji, jestli dobře dojela, zaparkovala, zabrzdila. Neustále jí posílám SMSky, jestli je v pořádku. Právě jí jdu volat :-).
Manžela zaručeně štvu rozebíráním podle něj nepodstatných věcí, vysokými účty za vodu, telefon a svým humorem.
 
Manžel mne štve tím, že mne podezřívá snad ze všeho, co se doma pokazí. Podle něho můžu za viry v počítači, za poruchový chod tepelného čerpadla, za horkou polévku v talíři. Dál mne štve tím, že se neumí omluvit, když zjistí, že v ničem, z čehož mne podezřívá, nemám prsty :-). Včera mne zrovna naštval tím, že když já jsem vyprávěla, usnul :-). Nesnáším na něm, když si lehne na sedačku a přivlastní si svých pět televizních ovladačů a usne s nimi. Uzmout mu je, je zcela nemožné. Svírá je ve spánku jako korunovační klenoty.
 
Starší dcera mne štve svou bezstarostnou povahou, půjčováním si mých bot, lesků, rtěnek, pudrů, parfémů, tělových mlék a svým chladným postojem k pořádkumilovnosti a svou úchylkou pořád kupovat nátělníky :-).
 
Mladší dcera mne štve svou pubertou, která s ní pěkně točí, a svou nemluvností. Během celého dne pronese jednu holou větu, nebo jenom něco zabručí :-). Štve mne taky svou až přehnanou skromností.
 
 
Maminka je zlatá osoba, ale štve mne tím, že i přes nabízenou pomoc... jenom tak mávne rukou a řekne... nechtěla jsem vás obtěžovat. Štve mne taky tím, že přes svůj věk umí udržet
domácnost jako z cukru, a všechny nás štve tím, že se musíme zouvat do sklepa, do obýváku, na chodbu...no prostě všude :-). Štve mne taky tím, že umí pořád líp vařit než já.
 
 
Tchyně a tchán mne štvou tím, že mi neumí říct pravdu do očí, a tím, že mi neustále kecají do mé úchylky k pořádkumilovnosti. 
 
Bratr mne štve tím, že podědil nádherné husté vlasy, štíhlost, ctižádostivost a na mne toho už moc nezbylo :-). 
 
Sama sebe štvu tím, že na sebe všechno vykecám, že mám až přehnaně ráda obchody s obuví a každému na všechno naletím :-). 
 
Nechtěla bych teď slyšet všechny ty, co mne něčím štvou, kdyby začali sepisovat.. čím je štvu já :-).
 
 
 
Hezký slunečný pátek přeje Evalota
 
 
Milá Evaloto, šmarjá panno, to je ale krásně naštvaný příspěvek :o))) Ale pobavila jsem se. Myslím, že v mnohém se hodně čtenářek pozná. Já sebekriticky přiznávám, že jsem se nepoznala v té pořádkumilovnosti. Věčně naleštěná okna opravdu nejsou mou životní prioritou. Ale  - každý jsem nějaký, že? Já zase rodinu štvu tím, že když už náhodou dostanu uklízecí záchvat, pígluju i knoflíky u rádia, a nutím všechny okolo, aby ten záchvat prožívali se mnou. Divné je, že o to nějak nejeví zájem. :o))
 
A kdo a čím štve vás? A čím štvete vy své okolí? Máte nějakou roztomilou úchylku? Napište mi...
 
Krásný horký pátek všem přeje
 
 
 
Reklama